Veterinaar- ja toiduametile saadetud kirjas toob Vene riigiduuma saadik Andrei Krutov eraldi välja impordipiirangute tõttu tekkinud raske olukorra Peterburi ettevõttes Nevskije Sõrõ, kes on viimasel neljal aastal Venemaal aktiivselt müünud ka Saaremaa piimatööstuse toodangut.
Saaremaa piimatööstuse tegevjuht Andi Saagpakk märkis, et ta ei ole Andrei Krutovi kirjast teadlik, kuid Nevskije Sõrõ on tõepoolest Saaremaa toodangu põhiline turustaja Venemaal, kirjutab
Saarte Hääl.
“Meie partnerid on muidugi nukrad, sest meie koostöö toimis väga hästi ja nad olid meie kaubaga rahul,” ütles Saagpakk.
Ta lausus, et seni pole tööstus piima kokkuostuhinna kallale veel läinud ja 1–1,5 kuud peab praeguse hinna juures kindlasti vastu. Eesti turule aga rohkem toodangut ei mahu. “See, kes üritab, see annab lihtsalt muidu ära ja kogu lugu.”
Toodangu importimisele Vene Föderatsiooni kehtestati piirangud seoses Venemaa põllumajandusjärelevalve poolt oktoobris Eesti piima- ja kalatööstuse ettevõtetes läbi viidud inspekteerimisega.
Seotud lood
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder kohtus möödunud reedel Grüne Woche 2014 raames Venemaa põllumajandusminister Nikolai Fjodoroviga, kellega arutati Eesti piima- ja kalatoodete eksporti Vene Tolliliitu. Venemaa kinnitas head tahet olukorra kiireks lahendamiseks.
Pole halba ilma heata, Venemaa hetkel piirab piima sissevedu, kuid maailmas on suur nõudlus piima järele ja ka hinnad on head, märkis E-Piima juht Jaanus Murakas Venemaa tollipiirangute kohta.
Tuleb tööd teha ja Venemaa välja toodud puudused kõrvaldada, kuid need on väga ranged, märkis Saaremaa Piimatööstuse juht Andi Saagpakk.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?