Mai lõpus Räpina Aianduskoolis toimuva täienduskoolituse “Viinamarjakasvatus” näol on tegemist koolitustesarja kolmanda õppepäevaga, millest varasematel õppepäevadel mitteosalenutel on võimalik samuti osa võtta.
23. mail kl 10–17 Räpina Aianduskoolis (Pargi 32, Räpina) toimuva õppepäeva raames räägitakse viinamarjaistikute valikust ja istutamisest, toestamisest ja suvisest lõikusest, taimekahjuritest ning võrsetest tehtud toitudest. Koolituse teine pool koosneb praktilisest tööst – istutamisest ja suvisest lõikusest.
Koolitustesarja lõpetab neljas õppepäeva juuli lõpus, mille keskseks teemaks on lauaviinamarjade kasvatamine kasvuhoones.
Koolituste juhendaja on Jaan Kivistik, Räpina Aianduskooli puuviljanduse ja viinamarjakasvatuse kutseõpetaja, mitmete õpikute autor. Ta on lõpetanud Eesti Põllumajanduse Akadeemia ehk praeguse Eesti Maaülikooli 1970. Aastal agronoomina. Puuviljanduse ja marjakasvatusega tegelenud aastakümneid, sealjuures viinapuude kasvatamisega aastast 1970. Tema viinapuude sordi kollektsioonis on poolsada nimetust.
.
Seotud lood
Viinamarjaistanduse rajamisega tehti algust 2012. aasta kevadel, kui Lõo talusse Muhusse pandi maha sadakond viinapuu istikut.
Kohalik viinamarjavein on ainulaadne, see jääb põhjamaiseks eksootikaks ja seetõttu ei konkureeri see tuntud veinimaade omaga.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.