28. mail toimus Voore farmis, Viru-Jaagupis, maisiteemaline õppepäev, kus käsitleti teemasid maisi seemnest ja külvamisest kuni söödaratsioonide ja maisisilo tegemiseni.
Üritus koondas kokku spetsialiste erinevatest ettevõtetest – Scandagra Eesti, kes oli ka ürituse eestvedaja, Syngenta, Väderstad, Yara AB, Alltech – kes andsid võimalikult praktilisi näpunäiteid, millist seemet valida, kuidas külvata, millega väetada ja tõrjuda umbrohte, kuidas teha head maisisilo ja tasakaalustada maisisilo söötmisel ratsioone.
Kohal oli sõltumatu söötmisnõustaja Rootsist - Torbjörn Lundborgilt - kes jagas näpunäiteid Voore Farmi siloanalüüside ja söötmispõhimõtete põhjal.
Ka Voore Farm rääkis oma senistest kogemustest nii põllul kui laudas, tutvustas olemasolevat masinaparki ning tegi ekskursiooni laudas.
Kokkuvõtet olulisematest käsitletud punktidest koos heade nõuannetega maisikasvatajale saab lugeda
SIIT.
Seotud lood
22. septembril toimunud maisipäeval Voore Farmis võeti kokku Syngenta tootmiskatsete tulemused, räägiti sel hooajal maisil esinenud probleemidest, taimekaitsest ja maisisilo tegemisest.
Loe, mida peab oluliseks Eesti põllumajanduse esimene tippjuht, Lääne-Virumaa ettevõtja, Voore Farmi juhataja Indrek Klammer.
Kui kallis ja võimas masin seisab pea kogu aasta ja teeb tööd vaid mõne päeva jooksul aastas, siis igasugune majanduslik arvutus näitab, et teenustöö on kasulikum sisse osta.
Järjest rohkem võib näha Eestis suuri ja lopsakaid maisipõlde, mis on väärtusliku silo tooraineks. Peale piimakarja, söödetakse maisisilo lihaveistele, vasikatele, lammastele, kitsedele ja sigadele.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?