15. juunil lõppes vastuvõtt Eesti Maaülikooli inglisekeelsetele erialadele, veterinaarmeditsiini 30 õppekohale esitas avalduse 75 välismaalast seitsmest riigist.
Traditsiooniliselt moodustasid enamuse avalduse esitanutest soomlased – maaülikool on soomlasi loomaarstideks õpetanud juba üle 20 aasta – esimesed soomlased lõpetasid loomaarsti eriala 1997. aastal. Kui ülemöödunud aastani õpetati Soomest pärit tudengeid eesti keeles, siis möödunud aasta sügisest hakati maaülikoolis veterinaarmeditsiini õpetama lisaks eestikeelsele õppekavale ka inglise keeles – sestap oli lisaks 69 soomlasele 75 avalduse esitanu seas ka lätlane, itaallane, egiptlane, keenialane, indialane, pakistanlane.
Loomaarstiõpe on Eesti Maaülikoolis üheastmeline, kestab kuus aastat ning annab magistrikraadile vastava kvalifikatsiooni.
Avalduste vastuvõtt eestikeelsetele õppekavadele nii kõrghariduse esimeses kui magistriastmes algab 25. juunist ning kestab kuni 8. juulini. Vastuvõtt toimub pingerea alusel.
Seotud lood
Mai lõpus korraldas Remedium AS Rakveres ultraheliskriiningu koolituse, mille eesmärgiks oli tutvustada osalejatele BCF Technology ultraheliaparaatide tööpõhimõtteid ning ultraheli võimalusi üldiselt.
Baltic Agro täisautomaatne põlluilmajaam Cordulus aitab põllumehel teha õigeid valikuid - leida külviaja, jälgida taimede kasvu, kontrollida kahjureid ning koristada, kui saak on küps. Ilmastiku kohta saadud andmete kasutamine aitab suurendada põllul tehtavate tööde tõhusust, vähendada kulusid ja säästa aega.