Venemaa kehtestab impordikeelu ELi, Ameerika, Austraalia, Kanada ja Norra sea-, looma- ja linnulihale, meresaadustele, puu- ja köögiviljadele, piimale, juustule ja piimatoodetele.
Ta ütles, et allkirjastas presidendi eilse seadluse alusel sellekohase
valitsuse määruse, vahendas
Vedomosti.ru.
Venemaale ei tohi sisse vedada järgmisi kaubagruppe:
Loomaliha (värske ja külmutatud)Sealiha (värske ja külmutatud)Kodulinnuliha ja tooted sellestSoolatud, kuivatatud lihaKala ja vähilised, molluskid ja muud vee-elukadPiim ja piimatoodangJuurviljad (juured ja mugulad)Puuviljad ja pähklidVorst ja sarnased tooted subproduktidest ja verest, samuti nendel põhinevad valmistootedJuust ja taimsete rasvade baasil valmistoidudTaimsetel rasvadel põhinevad piimatooted
Impordikeeld kehtestati "riiklike huvide kaitse eesmärgiga". Medvedevi sõnul ei vastanud Venemaa kaua aega lääneriikide sanktsioonidele, oodates oma partnerite meelemuutust, kuid seda ei tulnud.
Sanktsioonid kehtestatakse üheks aastaks, "kuid kui meie partnerid demonstreerivad konstruktiivset lähenemist", on valitsus valmis embargo tähtaja ümber vaatama, lisas Venemaa peaminister.
Seotud lood
Venemaa peaminister Dmitri Medvedev allkirjastas täna määruse, millega muudeti USAst ja Euroopa riikide sisseveokeelu all olevate toodete nimekirja.
Põllumajandusminister Ivari Padar kutsus järgmiseks teisipäevaks, 12. augustiks kokku erakorralise nõupidamise toiduainetööstuste, põllumeeste ja kalurite esindajatega, et arutada kujunenud olukorda seoses Venemaa kehtestatud sanktsioonidega.
HKSCan Estonia juhi Teet Soormi sõnul ei jäta Venemaa ulatuslik vastulöök sanktsioonidele puutumata ühtegi osapoolt. „Raske saab meil kindlasti olema,“ ütles ta.
Venemaa president Vladimir Putin andis eile õhtul välja ukaasi, milles loetleb põllumajandustooted, mida enam ei tohi Venemaale importida. Kadarbiku talu ühe omaniku ja juhi Veiko Paki sõnul toob see kaasa hinnalanguse.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.