• 11.02.15, 10:55
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Veterinaareksperdid arutavad Tallinnas seakatku tõkestamise võimalusi

Maailma Loomatervishoiu Organisatsioon (OIE) korraldab 11.-12. veebruarini Tallinnas Baltimaade ja Ida-Euroopa sigade Aafrika katku ekspertide regionaalnõupidamise. Nõupidamise teema on bioturvalisus seafarmides.
„Tulenevalt sigade Aafrika katku alasest olukorrast regioonis on kohtumise eesmärk vahetada kogemusi ning leida võimalusi seafarmides rakendatavate bioturvalisuse meetmete tõhustamiseks,“ ütles Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor, OIE Euroopa Regionaalkomisjoni president Ago Pärtel. „Kuna sigade Aafrika katk on Lõuna-Eestis ja Ida-Virumaal metssigade populatsioonis liikvel, siis on meie tegevused praegu suunatud sellele, et takistada viiruse plahvatuslikku levikut metssigadel ja  hoida seda viirust igal juhul kodusigadest eemal. Koostöö naaberriikidega on taudi tõkestamisel väga oluline.“ 
Nõupidamisel osalevad eksperdid Venemaalt, Ukrainast, Valgevenest, Poolast, Leedust, Lätist, Eestist ning Euroopa Komisjoni ja OIE esindajad.
Inimestele sigade Aafrika  katk  ohtu ei kujuta, kuid võib põhjustada ulatuslikku majanduslikku kahju seakasvatussektorile. Iga loomapidaja peab järgima ettenähtud bioturvalisuse meetmeid, et oma loomi taudi eest kaitsta.
Sigade Aafrika katku puudutav teave on koondatud veebilehele www.seakatk.ee ning küsimusi ja infot taudikahtlusega loomadest saab jätta VTA vihjetelefonil 605 4750.
 
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 16:53
Baltic Vianco juht: kui sinikeel siia ei jõua, on oodata Eesti veiseliha nõudluse tõusu
Baltic Vianco on Eesti turul kaubelnud põllumajandusloomadega 18 aastat, selle aja jooksul on sektoris palju muutunud ja muutumas. Tänu usaldusväärsetele partneritele välisturgudel ja headele klientidele kodumaal on ettevõtte juht Janek Mustmaa optimistlik, kuigi Eesti lihaveiste arv on kahe viimase aastaga kahanenud 10 000 ja lammaste arv 20 000 võrra ning üle Euroopa levib lammaste ja veiste viirushaigus sinikeel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele