KIKile on laekunud 69 taotlust toetuse saamiseks looduskaitsega seotud projektidele. Taotluste kogusumma on üle 9 miljoni euro ning raha selleks tuleb Ühtekuuluvusfondist. Seoses vooru osalise eelarve täitumisega alates 24. aprillist enam uusi taotlusi parkide korrastamiseks ja külastuskorralduse taristu rekonstrueerimiseks ning parendamiseks vastu ei võeta. Jätkuvalt on võimalik esitada taotlusi kaitstavate elupaikade ja liikide taastamiseks.
„Selles voorus on toetused suunatud kaitsealuste liikide ja elupaikade säilitamiseks. Kõige enam soovitaksegi toetust kaitsealuste parkide korrastamiseks. Samuti on suur vajadus ka pool-looduslike koosluste säilitamise jaoks vajalike investeeringute osas,“ ütles KIKi projektkoordinaator Eerika Purgel. Tema sõnul selguvad täpsed toetussummad peale hangete läbiviimist.
Selgunud on ka esimesed toetuse saajad nii parkide kui ka poollooduslike koosluste hooldamise projektides. Üks esimesi positiivse rahastusotsuse saanud Arkna Terviseküla MTÜ asub KIKist saadud toetuse abil korda tegema Arkna mõisa parki. MTÜ Sökal aga plaanib soetada toetuse eest 12 hereford veist, et taastada ning säilitada ligi 28 hektaril Võrsna hoiuala poollooduslikke kooslusi. Kõiki rahastuse saanud projekte näeb KIKi kodulehelt. Kuna tegemist on avatud vooruga, siis hinnatakse taotlusi jooksvalt ning täiendatakse vastavalt ka toetuse saajate nimekirja veebis.
Jätkuvalt on võimalik esitada taotlusi kaitstavate elupaikade ja kaitstavate liikide elupaikade taastamiseks kaitsekorralduskavade ja tegevuskavade alusel, pool-looduslike kooslustega ning tegevuskava alusel Ex situ liigikaitsega seotud investeeringuteks. Taotlemise tingimused ja juhendid on leitavad SIIT.
KIK kuulutas EL rahastamisperioodi 2014-2020 esimese taotlusvooru välja jaanuaris. Laekunud taotluste suure arvu tõttu otsustati veebruaris taotlusvooru eelarvet suurendada algselt 2,7 miljonilt eurolt ca 6,4 miljoni euroni.
Meetme raames toetatakse Ühtekuuluvusfondi vahenditest projekte, mis parandavad või säilitavad kaitstavate liikid31e, elupaikade ja parkide seisundit. Toetust saavad taotleda looduskaitsega tegelevad mittetulundusühingud, sihtasutused, kohalikud omavalitsused, omavalitsusliidud ning teadusasutused.
Seotud lood
Baltic Vianco on Eesti turul kaubelnud põllumajandusloomadega 18 aastat, selle aja jooksul on sektoris palju muutunud ja muutumas. Tänu usaldusväärsetele partneritele välisturgudel ja headele klientidele kodumaal on ettevõtte juht Janek Mustmaa optimistlik, kuigi Eesti lihaveiste arv on kahe viimase aastaga kahanenud 10 000 ja lammaste arv 20 000 võrra ning üle Euroopa levib lammaste ja veiste viirushaigus sinikeel.