PMK Viljandi Katsekeskuses said põllumehed tutvuda uue rapsi kasvatustehnoloogiaga Clearfield®.
BASF Agro Eesti müügijuhi Margus Saviste sõnul oli uue tehnoloogia väljatöötamise aluseks eelkõige põllumeeste praktiline vajadus rapsi umbrohutõrjel veelgi kasutajasõbralikuma ja samas efektiivsema umbrohutõrjevahendi järele, seda just kiiretel sügistööde perioodil. Rapooli sordid, kellel on tänavu Viljandis talirapsi lausa 512 katselappi,“ tutvustas Saviste.
"Kõikidel katselappidel sai külviaasta sügisel kasvuregulaatorina kasutatud Caryx'it 0,7 l/ha, mis efektiivselt pidurdab rapsitaime pikkuskasvu, hoides kasvukuhiku kompaktselt maapinna lähedal ning stimuleerides juurestiku arengut, tagades kokkuvõttes parema talvekindluse ja kevadise kuni 3-4 päeva kiirema vegetatsiooni alguse. Ühes katsevariandis kordasime ka kevadel ennem kiiret varsumisperioodi Caryx'i pritsimist 0,7 l/ha, eesmärgiga muuta rapsitaime, soodustada külgvõrsumist ja lühema, kompaktsema taimiku kasvu. Ning saaki tugevalt kahjustavate haiguste tõrjeks sai rapsi õitsemisaegselt kasutatud fungitsiidi Cantus® Gold, mis läbi toimeainete boskaliid ja dimoksüstrobiin ennetavad ja annavad pika kaitseaja oluliste haigustekitajate vastu," lisas Saviste.
3 fotot
- Margus Saviste uut tehnoloogiat tutvustamas. Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Seotud lood
Aprillikuus registreeriti Eestis Clearfield® herbitsiid Clamox®.Clamox® on uus efektiivne rapsi herbitsiid laialeheliste ja kõrreliste umbrohtude, kaasa arvatud teravilja varise tõrjeks.
Copa-Cogeca andmete põhjal on EL rapsitoodangus oodata 7%-list langust võrreldes 2014. aastaga.
Ristõieliste nuuter on tõsine rapsi haigus ja seda peamiselt kahel põhjusel – nuuter võib põhjustada väga suuri saagikadusid ning sellest on väga raske vabaneda.
14. juulil korraldas PMK Viljandi Katsekeskus koostöös BASFi, Baltic Agro ja Rapooliga teraviljade, rapsi ja põldoa kasvatamise teemalise põllupäeva.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.