Briti farmeritel on madalatest piimahindadest nii kõrini, et nad tõid lehmad randa protestile kaasa, vahendab Bloomberg.
Belgias põletasid farmerid kumme ja blokeerisid traktoritega teid. Prantsusmaal on asi nii kaugele läinud, et tootjad seavad Saksamaa ja Hispaania piiri äärde üles kontrollipunkte, kus proovitakse takistada juustu importivaid veoautosid.
Vaid mõned kuud pärast seda, mil Euroopa Liit loobus piimatootmistkvootidest, on kaupa juba kõvasti üle ja mitmed farmerid on pankrotistumas. Euroopa Liidu piimahinnad on kukkunud 5 aasta madalaima tasemeni, sest maailmas on ülejääk ja nõudlus on vähenemas. Hiina vähendab ostmist ja Venemaa, kes oli kunagi Eli suurim või- ja juustoostja, peatas eelmisel aastal sanktsioonide tõttu impordi.
„Me oleme jõudmas täielikku katastroofi,“ ütles proteste organiseeriva Farmers for Actioni juht David Handley. „Hinnad ei kata tootmiskulusid.“
Eli näidik, mis jälgib piima, juustu ja munade tarbijahindu, on kukkunud viimase aasta jooksul 2,1 protsenti. Koorimata piima jaemüügi hind kukkus Prantsusmaal eelmisel aastal 5,6 protsenti, selgub viimastest valitsuse andmetest.
Global Dairy Trade indeks, mis järgib maailma piimahindasid, kukkus 4. augustil toimunud kauplemissessiooni ajal 9,3 protsenti. Viimati tõusis GDT indeks selle aasta märtsi alguses.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!