Ingman Developmenti omanik Peter Ingman ütles, et otsustas suurendada osalust Trigon Dairy Farming Estonias seetõttu, et ettevõte on hea tervise juures.
"Suurendasime osalust, sest Trigon Dairy Farming on väga hea ettevõte, seal on numbrid kõik korras ja see on väga hästi juhitud,“ põhjendas Ingman. „Ainuke asi, mis ei ole hea, on piima hind, aga püüame seda edaspidi kõrgemaks saada,“ lisas ta.
Tulevikuplaanide osas jäi Ingman kidakeelseks, öeldes, et praeguseks on Eestis juba palju investeeritud ja edaspidised investeeringud sõltuvad konkreetsest võimalusest. "Oleme valmis veelgi investeerima, kuid valime väga hoolega, sest rahalised vahendid on ju piiratud,“ sõnas ta.
Ingmani sõnul on Eesti majandus- ja ka tööstuskeskkond üldiselt heas seisus. „Eesti majanduskliima ja ka tööstus on heas seisus, Eestis on hea ja efektiivne toota. Ainuke asi, mis on halb, on ikkagi turu väiksus. Arvestama peab alati ka ekspordiga,“ sõnas ta.
Seotud lood
Esialgsetel andmetel toodeti 2015. aastal 773 800 tonni piima, mis oli 4% vähem kui aasta varem, teatab Statistikaamet. Aasta lõpuks vähenes piimalehmade arv, samas aasta keskmine piimatoodang lehma kohta suurenes.
Joakim Heleniuse osalusega toidutootja Trigon Agri avaldas möödunud aasta majandustulemused ja teatas plaanist emiteerida võlakirju.
Trigon Agri teatas Stockholmi börsile, et müüs 10,74 protsendi suuruse osaluse ettevõttes Trigon Dairy Farming Estonia. Ostjaks oli Ingman Development Oy Ab.
Joakim Helenius kommenteeris põllumajandus.ee teemaveebile, et kui tuleb hea pakkumine Eesti piimafarmide ostuks, siis on ta valmis müüma kogu osaluse.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?