Iga kevad sunnib mõtlema, kas kõik rendimaad ikka on kehtivate lepingutega kaetud ning kas neid ka sel aastal harida saab. Iga ostetud seadme ja masinaga kaasneb ports lepinguid. Müüdud toodang – olgu see siis piim, liha või vili – tähendab uusi õigusi ja kohustusi, leppetrahve ja tähtaegu.
- Luubi all lepingud põllumajanduses Foto: Äripäev AS
Iga päev edastab keegi allkirjastamiseks oma tüüptingimustel koostatud lepingu. Millele nende lepingute sõlmimisel tähelepanu pöörata, kus peituvad riskid ning millised on võimalused? Sellest seekordsel veebiseminaril räägimegi.
Teemadest leiavad käsitlemist:
- Praktilist üldisest lepinguõigusest – millele tähelepanu pöörata, kuidas riske maandada, kuidas kontrollida lepingupartneri tausta ja palju muud.- Sisendite lepingud, seadmete ostmise ja kasutamise lepingud ja toodangu müügilepingud (vili, piim).- Põllumaa rendileping.- Tööleping põllumajanduses, välistööjõu palkamise võimalused.- Mis saab siis, kui lepingut ei täideta.
Veebiseminari viib läbi Advokaadibüroo
TRINITI advokaat
Siim Maripuu.
Veebiseminar on põllumajandustootjatele TASUTA. Vajalik on eelnev registreerumine SIIN
Registreerumisega avaldate soovi antud veebiseminaril osaleda. Enne kui registreerute, palun veenduge, et kuulute sihtrühma.
Veebiseminaril võivad tasuta osaleda: põllumajandustoodete tootmise, töötlemise ja turustamise, põllumajandustoodetest mittepõllumajandustoodete töötlemise, sealhulgas toidu valmistamine või töötlemisega tegelevad füüsilisest isikust ettevõtjad ja tema töötajad, eraõigusliku juriidilise isiku osanikud, aktsionärid, liikmed, juhtorgani liikmed ja tema töötajad või toidu valmistamise või töötlemisega tegeleva avalik-õigusliku juriidilise isiku juhtorgani liikmed või töötajad.
Veebiseminar toimub 25. mail 10.00-15.00 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.
Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust veebiseminari keskkonda.
Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.
Täpsemat infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades
[email protected] või helistades tel nr 667 0209.
Veebiseminar toimub MAK 2014-2020 "Teadmussiirde ja teavituse toetuse (meede 1) üleriigilise ulatusega tegevuste" meetme raames, tegevust toetab Euroopa Liit.
Seotud lood
Baltic Vianco on Eesti turul kaubelnud põllumajandusloomadega 18 aastat, selle aja jooksul on sektoris palju muutunud ja muutumas. Tänu usaldusväärsetele partneritele välisturgudel ja headele klientidele kodumaal on ettevõtte juht Janek Mustmaa optimistlik, kuigi Eesti lihaveiste arv on kahe viimase aastaga kahanenud 10 000 ja lammaste arv 20 000 võrra ning üle Euroopa levib lammaste ja veiste viirushaigus sinikeel.