Juuni keskel avaldas Euroopa Komisjon raporti kaubandus- ja investeerimistõkete kohta 2018.aastal. Raport kirjeldab erinevate tõkete olemust ning analüüsib kas EL-i strateegia tõkete eemaldamiseks on olnud tõhus.
- Euroopa Komisjoni tööst on kasu saanud ka kalandussektor. Foto: Pixabay
Kuivõrd protektsionism kaubanduses järjest suureneb, on Euroopa Komisjoni jaoks tõkete eemaldamine üheks peamiseks prioriteediks tagamaks Euroopa Liidu ettevõtetele kolmandates riikides võimalikult soodsad turutingimused. Analüüsis hinnatakse, et vastavate tõkete eemaldamine võib tuua lisaeksporti kuni 4.8 miljardi euro ulatuses.
Aastaks 2018 tõusis erinevate investeerimis- ja kaubandustõkete arv kolmandates riikides 425-ni. Kõige suurimad tõkete arvuga riigid on Hiina, USA, India, Alžeeria ja Venemaa. Sektorite lõikes on uued tõkked suunatud veini ja kange alkoholi kaubandusele, kalandusele, kosmeetika- ja autotööstusele.
Samas on Komisjon tegutsenud edukalt varasemate tõkete eemaldamisel, eemaldades 2018. aastal 35 erinevat tõket, mis tõid peamiselt kasu eksportivatele ettevõtetele põllumajanduses ja kalanduses, veini ja kange alkoholi tööstuses ning teistes tööstuses.
Komisjoni raporti leiad
SIIT.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
27 aasta jooksul on TOBROCO-GIANT arenenud ülemaailmseks kompaktlaadurite liidriks, pakkudes üht kõige ulatuslikumat tooteportfelli selles valdkonnas. Ettevõtte missiooniks on pakkuda intelligentseid lahendusi, mis lihtsustavad igapäevast tegevust erinevates tööstusharudes, olgu selleks siis ehitus, põllumajandus, haljastus või omavalitsused.