Täna, 10. juunil algas PRIAs põllumajanduskindlustustoetuse taotluste vastuvõtt. Taotlusi saab esitada kuni 17. juunini. Toetusega hüvitatakse osaliselt füüsilise isiku, mikroettevõtja, väikeettevõtja ja keskmise suurusega põllumajandustootjale kindlustusmaksed, mis ta on tasunud kindlustusandjaga sõlmitud kindlustuslepingu alusel.
- Saaki võib kahjustada liigniiskus, või vastupidi - põud. Foto: Pixabay
„Riskijuhtimine on põllumajandustootjate jaoks väga oluline, seda just ilmastikuolude ja loomataudi puhangute tõttu. Teadlikum riskide juhtimine, mille hulka kuulub ka saagi kindlustamine, on üks võimalus, kuidas riske maandada,“ selgitas PRIA arengutoetuste osakonna menetlusbüroo peaspetsialist Katrin Märss.
Toetus on mõeldud põllumajandustootjatele, et aidata neil toime tulla kõige levinumate riskidega, mis põllumajanduses esinevad. Toetuse raames hüvitatakse 70% ulatuses põllumajandustootja saagi, loomade ja taimede kindlustusmakseid. Toetust antakse üksnes nende kindlustuslepingute puhul, millega on hõlmatud sellise kahju hüvitamine, mille on põhjustanud ebasoodsad ilmastikuolud, looma- või taimehaigused, kahjurite levik või keskkonnajuhtumist tulenev majanduslik kahju.
Taotluse saab esitada ainult elektrooniliselt
e-PRIA kaudu. Taotluse avaldusele tuleb lisada kindlasti ka kindlustuspakkumus. Kindlustusleping ei või olla sõlmitud varem kui taotluse esitamise päevale järgneval päeval ja kindlustusperioodi pikkus võib olla kuni 12 kalendrikuud.
Toetuse määramine otsustatakse PRIAs hiljemalt 31. juulil 2020. a ja taotluse rahuldamata jätmine otsustatakse hiljemalt 24. juulil 2020. a.
e-PRIA erinevate teenuste kasutamiseks on välja töötatud juhendid, mis on kättesaadavad nii e-PRIAs kui ka
PRIA kodulehel. Toetuse täpsed tingimused on leitavad
toetuse lehelt.
Taotlejad saavad abi küsida PRIA investeeringutoetuste infotelefonilt 7377 678.
Seotud lood
Baltic Vianco on Eesti turul kaubelnud põllumajandusloomadega 18 aastat, selle aja jooksul on sektoris palju muutunud ja muutumas. Tänu usaldusväärsetele partneritele välisturgudel ja headele klientidele kodumaal on ettevõtte juht Janek Mustmaa optimistlik, kuigi Eesti lihaveiste arv on kahe viimase aastaga kahanenud 10 000 ja lammaste arv 20 000 võrra ning üle Euroopa levib lammaste ja veiste viirushaigus sinikeel.