Statistikaameti tööturu kiirstatistika põhjal oli jaaninädal tööturul vaikne, aga sellele järgnenud kuuvahetus tõi aktiivsust.
- Heinategu Tartumaal. Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Statistikaameti juhtivanalüütik Märt Leesmenti sõnul on taas äramärkimist vääriv primaarsektor, seekord aga positiivses võtmes. „Viimasel kahel nädalal on oluliselt kasvanud töösuhete arv põllumajanduse, metsamajanduse ja kalapüügi tegevusalal. Möödunud nädala lõpus kehtinud töösuhete arv jõudis esmakordselt pärast eriolukorda plussi ka eelmise aasta sama nädalaga võrreldes. Esile saab tuua Põlva maakonna, kus töösuhete arv on viimastel nädalatel märgatavalt kasvanud. Kasvu allikateks on olnud põllumajandusvaldkond ja ka sporditegevus ning lõbustus- ja vaba aja tegevused. Mõnedes teistes maakondades kasvas töösuhete arv põllumajanduses juba paar nädalat tagasi, näiteks Tartumaal ja osades pole kasvu üldse märgata. Võrreldes teiste piirkondadega paistab töösuhete arvu kasvuga selgelt silma Lõuna-Eesti. Paraku võis aga tõus toimuda liiga hilja, kuna näiteks sealsed maasikakasvatajad ei pruukinud endale õigel ajal tööjõudu leida,“ selgitab Leesment.
Statistikaamet alustas aprilli alguses erinevate valdkondade kiirstatistika avaldamisega, mis võisid viirusest tingitud eriolukorrast mõjutatud olla. Veebilehele
Viiruse mõju Eestile koondatakse ka pärast eriolukorra lõppu andmed tööturu näitajate, ettevõtete käibe ja tööjõukulude ning suremuse kohta.
Seotud lood
Baltic Vianco on Eesti turul kaubelnud põllumajandusloomadega 18 aastat, selle aja jooksul on sektoris palju muutunud ja muutumas. Tänu usaldusväärsetele partneritele välisturgudel ja headele klientidele kodumaal on ettevõtte juht Janek Mustmaa optimistlik, kuigi Eesti lihaveiste arv on kahe viimase aastaga kahanenud 10 000 ja lammaste arv 20 000 võrra ning üle Euroopa levib lammaste ja veiste viirushaigus sinikeel.