Veterinaar- ja Toiduamet palub kõigil metsas liikujatel, kes leiavad surnud metssea, sellest ametit teavitada.
- Veterinaar- ja Toiduamet palub teavitada surnud metsseast. Foto: Pixabay
„Eesti metsades levib jätkuvalt sigade Aafrika katk ja seetõttu on oluline, et kõik metsas liikujad teavitaksid, kui nad leiavad surnud metssea. Selleks, et haigus ei leviks metssigade hulgas ega jõuaks koduseafarmidesse, on meie kõigi panus väga oluline,“ ütles maaeluminister Arvo Aller.
Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja peadirektori ülesannetes Katrin Reili sõnas, et amet analüüsib regulaarselt nii kütitud kui ka surnuna leitud metssigu. „Laboris analüüsitakse kõiki kütitud metssigu ning ka neid, kes on auto alla jäänud või surnuna leitud. Augusti lõpus tuvastati Raplamaal metssigadel sigade Aafrika katku viiruse esinemine. Seetõttu on oluline, et saaksime analüüsida võimalikult palju metssigu, selleks et saada teavet haiguse leviku ulatuse kohta,“ kirjeldas Reili. „Kõigile, kes teavitavad Veterinaar- ja Toiduametit surnuna leitud metsseast, makstakse leiutasu.“
TASUB TEADA
31. augusti seisuga on kokku uuritud 3767 metssiga, nendest 9 on surnud, 3747 on kütitud ja 11 on hukkunud või hukatud metssiga. Kokku on tuvastatud 41 metsseal sigade Aafrika katku antikehad ning kahel Raplamaa metsseal on tuvastatud viirus.
Seotud lood
Baltic Vianco on Eesti turul kaubelnud põllumajandusloomadega 18 aastat, selle aja jooksul on sektoris palju muutunud ja muutumas. Tänu usaldusväärsetele partneritele välisturgudel ja headele klientidele kodumaal on ettevõtte juht Janek Mustmaa optimistlik, kuigi Eesti lihaveiste arv on kahe viimase aastaga kahanenud 10 000 ja lammaste arv 20 000 võrra ning üle Euroopa levib lammaste ja veiste viirushaigus sinikeel.