Eesti on küll väike, aga nii klimaatiliselt kui mullastiku suhtes eripalgeline. Nii on oluline teada, milline sort millises piirkonnas parema saagi annab. Sellist uuringut on teinud Older Seeds koostöös firmaga Limagrain Europe juba 6 aastat.
- Katsepõld Lääne-Virumaal. Foto: Older Seeds
Older Seeds rajas 2020. aastal maisi sordivõrdluskatseid kaheksa tootja juurde neljas erinevas piirkonnas: Lääne- Virumaa, Järvamaa, Viljandimaa ja Jõgevamaa. Lõpuks koguti andmeid kokku 11 tootja juurest ning Hollandi laborisse saadeti analüüsimiseks 64 proovi. Põldudel kasvasid erineva kasvuajaga maisisordid alustades FAO120-st kuni FAO240-ni. “Tulemused näitavad väga hästi, millises piirkonnas, milline sort sobib kasvatamiseks, või milline sort annab väga häid tulemusi igas Eesti piirkonnas,” sõnas Older Seedsi juht Siim Older. Ta lisas, et selle aasta märksõnaks võiks olla maisikasvatuses “kannatlikkus”. “Need, kes ootasid maisi külviga või koristusega, olid kuivainesaagis võitjateks.”
Seotud lood
Baltic Vianco on Eesti turul kaubelnud põllumajandusloomadega 18 aastat, selle aja jooksul on sektoris palju muutunud ja muutumas. Tänu usaldusväärsetele partneritele välisturgudel ja headele klientidele kodumaal on ettevõtte juht Janek Mustmaa optimistlik, kuigi Eesti lihaveiste arv on kahe viimase aastaga kahanenud 10 000 ja lammaste arv 20 000 võrra ning üle Euroopa levib lammaste ja veiste viirushaigus sinikeel.