Endine pangatöötaja Tiina Laas hakkas koos tütre Tiiu-Liisa Keräneniga keset Iirimaa mägesid tootma eeslipiimast tehtud seepe. Nüüd ekspordivad nad seepe üle kogu maailma ja tahavad hakata müüma ka muid eeslipiimast tehtud tooteid.
Tegelikult sai Tiina ja Tiiu-Liisa eesliseebiäri alguse hoopiski vuttidest. Eestis kommunikatsioonisektoris töötanud Tiina Laas kolis Iirimaale 2000. aastate alguses. Elu viis ta Carrick-on-Shannoni nimelisse linna, kus ta asus tööle krediidiettevõttes MBNA. Viimase majanduskriisi ajal lõpetas aga Bank of Americale kuuluv MBNA oma tegevuse ja töötajad koondati. Nii pidi ta mõtlema, mida edasi teha. Kuna Tiinal oli tollal 12 vutti, keda ta pidas koduloomadena, otsustas ta, et rajaks õige vutifarmi.
Kui alguses pusis Tiina paar aastat farmiga omapäi, siis 2013. aastal tuli talle appi tütar Tiiu-Liisa. „Tulin vaatama, mida ta siin teeb. Küsisin, kas ta on mõistuse kaotanud, oleme ju linnatüdrukud! Me ei tea midagi ei vuttidest ega põllumajandusest!“ naeris Tiiu-Liisa. „Kuid läks nii, et otsustasin ka ise Iirimaale jääda ja jäingi siia emaga vutifarmi pidama,“ lisas ta.
Seotud lood
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?