• 21.06.23, 10:01

Eesti toetas Euroopa looduse taastamise kava

Euroopa Liidu riigid leppisid eile kokku ühised seisukohad looduse taastamise määruse kohta, mis peab veel läbima kolmepoolsed läbirääkimised. Praeguse kokkuleppe järgi tuleb 2030. aastaks taastada 30% aladest, kus asuvad halvas seisus olevate kaitstavate liikide elupaigad ja elupaigatüübid. Määrus näeb ette ka kuivendatud turbaalade looduslikkuse taastamist.
Määrus näeb ette ka kuivendatud turbaalade looduslikkuse taastamist.
  • Määrus näeb ette ka kuivendatud turbaalade looduslikkuse taastamist. Foto: Pixabay
Eesti jätkab seni tehtud tööd elurikkuse hoidmisel ja taastamisel, hooldades järjest rohkem pärandniite, taastades märgalade looduslikkust ja eemaldades veekogudelt kalade rändetõkkeid.

Seotud lood

Uudised
  • 16.05.23, 10:47
Urmas Tartes pälvis Eesti looduskaitse kõrgeima autasu
Eesti looduskaitse kõrgeima autasu – Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia koos kuldmärgiga – pälvis putukateadlase ja looduse populariseerijana tuntud Urmas Tartes. Looduskaitsekuu avamisel Kadrioru lilleaias andsid president Alar Karis ja kliimaminister Kristen Michal üle ka tänavused looduskaitsemärgid ja noore looduskaitsja märgid.
Uudised
  • 17.05.23, 10:24
Erametsaomanikud: niigi napi hüvitise vähenemine tekitab pingeid
Äsja lõppenud taotlusvoorus küsiti Natura 2000 võrgustiku aladele looduskaitseliste piirangute hüvitist 300 000 euro võrra rohkem, kui eelarves vahendeid, mistõttu makstakse osadele metsaomanikele niigi ajale jalgu jäänud hüvitist tänavu veelgi väiksemas mahus.
Uudised
  • 26.04.23, 09:05
Madis Kallas: bioressursse tuleb maapiirkondades osavalt kasutada
Põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu istungil arutati biomajanduse keskset rolli maapiirkondade roheülemineku ning kliima- ja keskkonnaeesmärkide saavutamisel.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.09.24, 11:35
Ebastabiilne majanduslik olukord põllumajanduses: kuidas kaitsta saaki ja säästa targalt
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele