• 28.06.23, 09:13

Põllumehed saavad kriisireservist leevendust

Põllumajandusministrid arutasid Luksemburgis hetkeolukorda põllumajandussektoris, mida on kõvasti räsinud ilmastikust tulenevad kahjud ja sõda Ukrainas. Planeeritavast kriisipaketist on Eestile praegu eraldatud 1,7 miljonit eurot.
Põllumehed saavad kriisireservist leevendust
  • Foto: Erik Prozes
Ilmaolud on kevadel ja suvel on olnud Euroopas heitlikud. Vahemere ääres on olnud põud ja ulatuslikud üleujutused, Läänemere piirkonnas ülimalt vähe sademeid, Kesk- ning Ida-Euroopas ja Balti riikides tegi öökülm liiga puu- ja köögiviljadele ja muudele põllukultuuridele. Lisaks on Ukraina sõja mõjud teraviljasektoris mõjutanud eelkõige Ukrainaga piirnevate riikide toidutootjaid. Sellest kõigest tulenevalt avas Komisjon Euroopa Liidu põllumajanduse kriisireservi. mille käigus tutvustas kolmandat kriisipaketti. Põllumajandusministrid avaldasid istungil arvamust Komisjoni ettepaneku kohta.

Seotud lood

Uudised
  • 27.06.23, 13:00
Ühispöördumine: sektor otsib abi eriolukorrast
Täna, 27 juunil saatsid kaheksa juhtivat põllumajandussektori katusorganisatsiooni esindajat regionaalministrile ühispöördumise, et seoses ebasoodsate ilmastikutingimustega paaril viimasel kuul kuulutataks riigis välja eriolukord.
Uudised
  • 26.06.23, 12:20
Põllumajandussektor: välja tuleb kuulutada eriolukord
Regionaalminister Madis Kallas kutsus 22. juunil kokku erakorralise ümarlaua, kus põllumajandussektori esindajad arutasid ministeeriumi, PRIA ja Maaelu Edendamise SA esindajatega, kuidas tulla toime tänavuse põllumajandushooaja väga keeruliste väljakutsetega.
Uudised
  • 22.06.23, 09:25
Kuidas mõjutab põud taimi?
Loodus saab hakkama nii külma, põua kui ka liigniiskusega. Keskkonnaagentuuri blogis selgitab agentuuri eluslooduse osakonna spetsialist Aat Sarv seda, kuidas erinevad looduskooslused ja kultuurtaimed ekstreemsetele oludele reageerivad.
Uudised
  • 21.06.23, 13:57
Mihkel Hang: pikalt kestnud põud võtab vilja
„Pikk põud on teinud põldudel kasvavale teraviljale liiga ja on oht, et saagist jääb saamata lausa 30-50 %. Sama kehvad on lood siloga, esimesest niitest ei pruugi pikalt jätkuda ja loomapidajad otsivad lisasööda võimalusi. Need, kellel põllumaid on rohkem, saavad kaaluda rukki lisakülvi, et kasvavat haljasmassi loomadele anda,“ kommenteeris Linas Agro juht, Põllumajandus-Kaubanduskoja teraviljakomisjoni esimees Mihkel Hang tekkinud olukorda.
  • ST
Sisuturundus
  • 22.11.24, 15:47
Corteva Agriscience Inatreq™ Active on Eestis turule lubatud
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele