• 20.07.23, 15:39

Ukraina vili lõksus: Mustal merel ähvardab Venemaa, maismaal omaenda sõbrad

Pärast viljaleppe raugemist ei saa Ukraina enam kodumere kaudu eksportida. Ent ka Kesk-Euroopa riigid ei taha ukrainlaste vilja oma koduturul näha.
Ulatuslikud rünnakud sadamate pihta on hävitanud märkimisväärse osa eksporditaristust.
  • Ulatuslikud rünnakud sadamate pihta on hävitanud märkimisväärse osa eksporditaristust. Foto: Reuters/Scanpix
Vene raketirünnakud Ukraina sadamate pihta on hävitanud vähemalt 60 000 tonni vilja, ütlevad ukrainlased. Põllumajandusministri Mõkola Solskõi sõnul on märkimisväärne osa eksporti võimaldavast taristust rivist väljas.

Seotud lood

Uudised
  • 19.07.23, 09:26
Kreml ähvardab toidukriisiga: Vene raketid tabasid Odessa viljasadamat
Kremlil on võimalus maailma toiduturul suuri probleeme tekitada. Sel nädalal kukkus kokku Musta mere viljalepe, mille abil sai Ukraina oma vabadest sadamatest laia maailma vilja eksportida. Samas ei tulnud leppe raugemine turule üllatusena ning suuri raputusi pole see esialgu kaasa toonud.
Uudised
  • 28.06.23, 16:15
Ukraina peab olema valmis eksportima peamiselt Doonau sadamate kaudu
Ukraina peab olema valmis eksportima teravilja peaaegu eranditult oma Doonau jõe sadamate kaudu, sest Venemaa blokeerib tegelikult Musta mere kaubasaadetisi, teatas Ukraina meresadamate amet 27. juunil.
Uudised
  • 01.06.23, 12:03
Ungari palub EL-il pikendada Ukrainast pärit teravilja impordipiiranguid
Ungari on palunud EL-il pikendada Ukraina teravilja ja õlikultuuride impordipiiranguid viiele Ida-Euroopa riigile vähemalt 2023. aasta lõpuni.
Uudised
  • 20.04.23, 16:15
Eesti põllumehed mures: odav Ukraina vili sunnib tootmist koomale tõmbama
Teravilja hind on Ukraina impordi tõttu langenud. Poola ja Ungari keelasid nädalavahetusel Ukraina vilja impordi sootuks, Eesti põllumehed on aga pidanud tootmist vähendama.
  • ST
Sisuturundus
  • 17.03.25, 14:40
Kuidas kaitsta oma põldu umbrohtude eest teadlikult ja ennetavalt?
Umbrohtude resistentsuse teemat hakkas Bayer Baltimaades põhjalikumalt uurima aastal 2017 ning sellest alates on analüüsitud 146 proovi, millest 83 protsendil tuvastati resistentsus. Baltikumis on kõige teravam probleem Leedus, kus on resistentsus tuvastatud juba viiel umbrohul. Kasvamas on see mure Lätis ning Bayeri agronoomid Tõnu Kastepõld ja Madis Kaljura nendivad, et valvel tasub olla ka Eestis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele