Perekond Vaarma kasvatab Pikevere külas oma põllulapil kartulit ja vurab mööda Lääne-Virumaa Väike-Maarja valda ringi, et need soovijaile maha müüa.
- Perekond Vaarma Pikeveres oma uhke kartuli Audi taustal, millest on saanud kartulimüügi iseteeninduspunkt. Foto: Kristel Kitsing
Perepoja põllurallikas, hellitava nimega kartuli Audi, on koduhoovis kartuli iseteeninduspunktiks ning ettevõtmises lööb kaasa kogu pere. Ikka selleks, et lastele õpetada tööharjumust ja tarkust, et raha ei kasva puu otsas.
„Suhteliselt kiiresti jõudsime mõttele, et võiks proovida kasvatada varajast kartulit. Tundus, et see ei nõua palju tööd, erialaseid teadmisi ega eritehnikat ning kõige olulisem, et tegevuses saavad lapsed kaasa lüüa,“ rääkis pereema Margit Vaarma
Lääne-Virumaa uudistele.
Seotud lood
Kodase asutajatel Tea ja Sulev Nõmmannil on elukogemusi USAst, Soomest ja Aafrikast, ent juba rohkem kui 15 aastat tagasi panid nad Lõuna-Eestis mulda õunapuud, ja kasutades ära oma akadeemilist tausta sündisid auhinnatud siidrid. Koht linnakärast eemal on sütitanud erinevat pidi ka kõiki nende nelja last.
Sel suvehooajal sai Kunda kandi talude toodangut osta üritustel ja laatadel, sest Ranna-Viru Seltsi koondunud neli kohalikku perekonda otsustasid katsetada, kas Kunda kandis oleks mõttekas pidada talupoodi.
Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) annab kümnendat aastat järjest välja parima taimekasvataja aunimetust. Sel aastal valitakse parim taimekasvataja aiandustootjate seast, keda tunnustatakse konkursi raames kolmandat korda.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?