• 06.09.23, 09:15

Kliimaministeerium soovib kehtestada tasu metsade raadamisele

Kliimaministeerium soovib kehtestada tasu metsade raadamisele ehk metsamaa muutmisele muu kasutusotstarbega maaks, näiteks parklaks, teeks või hoonestatud alaks. Raadamisõiguse tasu võtab arvesse raadamise mõju loodusele ning laekunud tasu omakorda suunatakse Eesti metsadesse seotud süsinikuvaru suurendamiseks, elurikkuse taastamiseks ning kliimasõbralike metsandusvõtete toetamiseks. Lisaks tehakse ettepanek muuta riigimaade kaevandamistasusid.
Raadamisõiguse tasust laekuvaid vahendeid kasutatakse sihtotstarbeliselt maakasutussektori kliimaeesmärke täitvate tegevuste rahastamiseks.
  • Raadamisõiguse tasust laekuvaid vahendeid kasutatakse sihtotstarbeliselt maakasutussektori kliimaeesmärke täitvate tegevuste rahastamiseks. Foto: Meelika Sander-Sõrmus
“Metsa raadamine on metsa hävimine. Metsa muutmine muu kasutusega maaks peab olema äärmiselt läbimõeldud otsus - üheksa korda mõõda ja üks kord lõika. Kui aga tõesti on vaja maa kasutust muuta, siis peame pürgima ka selles suunas, et meil on loogiline süsteem, mis kindlustab vähemalt osaliselt raadamise mõjude hüvitamise,“ ütles kliimaminister Kristen Michal.

Seotud lood

Uudised
  • 28.08.23, 13:57
Galerii: Tõrvas selgus aasta metsamajandaja
Kogu pere metsapäev tõi Tõrva keskväljakule 26. augustil kokku metsahuvilised üle kogu Eesti. Traditsiooniliselt kuulutati metsapäeval välja ka aasta metsamajandaja.
Uudised
  • 01.09.23, 09:00
Aasta metsamajandaja: istikutootjate vahel käib konkurentsisõda
Metsauuendustoetuste piiramine ainult Eesti taimlas kasvatatud istikutega vähendaks metsaomaniku valikuvabadust ja suurendaks kulusid, leiab Aasta metsamajandaja 2022 Andrus Niit.
Uudised
  • 14.08.23, 17:02
Metsataimekasvataja nõuab Postimehelt kohtus valede ümberlükkamist
Eesti metsataimede kasvataja Systemseparation Ltd nõuab kohtus Postimehelt Eesti päritolu metsaistikute kohta levitatud valeväidete ümberlükkamist.
Saated
  • 30.08.23, 16:30
Erametsaomaniku suurim mure tuleneb riigi hägusatest sihtidest
Eesti erametsaomanikke paneb praegu kõige rohkem muretsema teadmatus, milline on riigi pikaajaline metsapoliitika, ütles Valgamaa Metsaühistu juht Atso Adson intervjuus raadiosaatele "Mets ja majandus".
  • ST
Sisuturundus
  • 17.03.25, 14:40
Kuidas kaitsta oma põldu umbrohtude eest teadlikult ja ennetavalt?
Umbrohtude resistentsuse teemat hakkas Bayer Baltimaades põhjalikumalt uurima aastal 2017 ning sellest alates on analüüsitud 146 proovi, millest 83 protsendil tuvastati resistentsus. Baltikumis on kõige teravam probleem Leedus, kus on resistentsus tuvastatud juba viiel umbrohul. Kasvamas on see mure Lätis ning Bayeri agronoomid Tõnu Kastepõld ja Madis Kaljura nendivad, et valvel tasub olla ka Eestis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele