• 07.11.23, 10:47

Maaülikooli biotehnoloogid aitavad sporthobustel saada järglasi kehaväliselt

Eeldatavalt tuleva aasta augustis näeb ilmavalgust esimene hobusevarss Eestis, kelle munarakk on pärit ühelt märalt, seejärel viljastatud Maaülikooli laboris ICSI tehnoloogiaga ning siiratud kasvama teise märasse. Kehaväliselt laboritingimustes kasvatatud embrüo ja tiinuse saavutamine tõstis Eesti hobusekasvatajad piltlikult öeldes väga kõrgetasemelisse klubisse.
Sporthobuseid ei tiinestata sportlaskarjääri tõttu, samas ihalevad kõik tallid parimate hobuste järglasi.
  • Sporthobuseid ei tiinestata sportlaskarjääri tõttu, samas ihalevad kõik tallid parimate hobuste järglasi. Foto: Pixabay
"Euroopas on kõigest viis ettevõtet, kes pakuvad hobuste kehavälise viljastamise teenust ja nüüd kuuluvad sellesse väärikasse seltskonda ka eestlased. Taolist hobuste kehavälist embrüo tootmise teenust pakub Genti Ülikool Belgias, mõned erafirmad ning nüüd on see võimekus ka maaülikoolil koostöös Luunja talli ja Perila talliga," selgitas ettevõtmise eestvedaja, maaülikooli tõuaretuse ja biotehnoloogia nooremteadur Elina Tsopp.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 24.03.25, 14:34
Lugeja küsib: mis vahe on Moddus Start`il ja Moddus 250 EC-l?
Moddus Start on teraviljadel ning kõrrelistel heintaimedel varaseks kasutamiseks mõeldud kasvuregulaator. Selle kasutamise eesmärk on suurema ja tugevama juuremassi saavutamine, ühtlasem võrsumine, rohkem produktiivvõrseid ja tugevam kõrre alumine osa, mis kõik kokku tähendab suuremat saaki ja kindlust, et saak põllult edukalt ka koristatud saab. Moddus 250 EC kasutamise eesmärk on kõrre lühendamine ja tugevdamine ning parem fotosüntees. Tooted sobivad väga hästi järjestikku kasutamiseks. Kuna kevade tulekuga uuritakse just enim Moddus Stardi kasutamise kohta, käsitleme seda toodet põhjalikumalt.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele