• 09.11.23, 16:05

Kliimasoojenemine mõjutab õhu- ja veekvaliteeti, toidujulgeolekut ning survestab tervishoiusüsteemi

Maailma Meteoroloogiaorganisatsioon avaldas uue kliimateenuste raporti, mis on seekord pühendatud tervisele „2023 State of Climate Services. Health“. Kui vaadata mõõtmisandmetega kaetud perioodi, siis on ilmselge, et maailm soojeneb kiiremini kui kunagi varem. See omakorda mõjutab õhu- ja veekvaliteeti, toidujulgeolekut ning survestab tervishoiusüsteemi, kirjutab Keskkonnaagentuuri ilmavaatluste osakonna juhataja Miina Krabbi.
Kliimasoojenemine mõjutab õhu- ja veekvaliteeti, toidujulgeolekut ning survestab tervishoiusüsteemi.
  • Kliimasoojenemine mõjutab õhu- ja veekvaliteeti, toidujulgeolekut ning survestab tervishoiusüsteemi. Foto: Pixabay
Valitsustevaheline kliimamuutuste paneel (IPCC) prognoosib, et seoses intensiivsemate äärmustemperatuuride, tormide, üleujutuste, põudade ja maastikupõlengutega suurenevad terviseriskid vigastusteks, haigusteks ja surmadeks. Arvatakse, et aastaks 2050 võivad pooled liigsuremuse juhtumid Aafrikas tuleneda just kliimamuutustest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.03.25, 14:40
Kuidas kaitsta oma põldu umbrohtude eest teadlikult ja ennetavalt?
Umbrohtude resistentsuse teemat hakkas Bayer Baltimaades põhjalikumalt uurima aastal 2017 ning sellest alates on analüüsitud 146 proovi, millest 83 protsendil tuvastati resistentsus. Baltikumis on kõige teravam probleem Leedus, kus on resistentsus tuvastatud juba viiel umbrohul. Kasvamas on see mure Lätis ning Bayeri agronoomid Tõnu Kastepõld ja Madis Kaljura nendivad, et valvel tasub olla ka Eestis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele