• 15.11.23, 16:45

Sigade pidamist ohustab jätkuvalt sigade Aafrika katk

Eriti ohtlik loomataud sigade Aafrika katk (SAK) ei näita kahjuks vaibumise märke. Euroopas on taud seni tuvastatud juba 14-s liikmesriigis. Ka Eesti elab juba ligemale kümme aastat SAK-ist tingitud piirangute olukorras. Kuidas taudiga toime tullakse ja milliselt on sealjuures tagatud loomade heaolu, kirjutavad Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi toiduohutuse valdkonna nõunik Ülle Pau ja loomaheaolu valdkonna peaspetsialist Ulrika Tuppits.
Praeguses SAK-i olukorras kehtivad seapidamise ettevõtetele ranged bioturvalisuse nõuded.
  • Praeguses SAK-i olukorras kehtivad seapidamise ettevõtetele ranged bioturvalisuse nõuded. Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Praeguses SAK-i olukorras kehtivad seapidamise ettevõtetele ranged bioturvalisuse nõuded, näiteks peab ettevõtte kohta olema koostatud bioturvalisuse kava, loomapidamishoone peab olema taraga ümbritsetud, et välistada teiste peetavate ja metsloomade ligipääs ning keelatud on sigade väljaspidamine.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.03.25, 14:40
Kuidas kaitsta oma põldu umbrohtude eest teadlikult ja ennetavalt?
Umbrohtude resistentsuse teemat hakkas Bayer Baltimaades põhjalikumalt uurima aastal 2017 ning sellest alates on analüüsitud 146 proovi, millest 83 protsendil tuvastati resistentsus. Baltikumis on kõige teravam probleem Leedus, kus on resistentsus tuvastatud juba viiel umbrohul. Kasvamas on see mure Lätis ning Bayeri agronoomid Tõnu Kastepõld ja Madis Kaljura nendivad, et valvel tasub olla ka Eestis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele