Toidutootja: eelmine aasta pidime müüma alla omahinna
Lunden Foodi juht Ülo Rekkaro tõdes, et mullu pidi ettevõte oma tooteid müüma alla omahinna ning töötama mitu aastat kahjumis. Selle vastu sai aga toidutootja oma koostööpartnerite usalduse.
Valmistoidutootja Lunden Foodi juht Ülo Rekkaro tõdes, et kuigi ettevõttel läheb hästi, siis toidutööstuse väljavaated on kehvad. Foto: Johanna Adojaan
Toidutööstur rääkis Äripäeva Tööstuse Äriplaani konverentsil, et Lunden Foodil pole probleemi käibe kasvuga. Mullu oli käive 32,8 miljonit eurot, tänavu tuleb 40 miljonit, rääkis Rekkaro. Küll aga on viimased kolm aastat saadud kahjumit.
Järgmisele aastale läheme vastu konservatiivselt ja viie aasta jooksul hakkame etapiviisiliselt üle minema õrrekanade pidamisele, ütleb septembris munatööstuse DAVA Foods Estonia juhina alustanud Allan Tohver.
Ülemaailmne kliimasoojenemine annab põhjust arutlemaks teemal, millised toiduained võivad olla meile tulevikus raskemini kättesaadavad ja kulukamad. Millised ja miks, sellest kirjutab Eesti Maaülikooli maamajandusökonoomika professor Rando Värnik.
“Kui toidutööstuses natukegi mõistusega majandada, ei ole kunagi sellist olukorda, et kindlasti lähed pankrotti. Me oleme suhteliselt väikese marginaaliga tööstusharu, ja me oleme sellega leppinud,” rääkis Salvesti omanik ja nõukogu esimees Veljo Ipits Äripäeva raadiosaates “Kuum tool”.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?