Eesti on nüüd juba ligemale 20 aastat kuulunud Euroopa Liitu. Liidu üks enim reguleeritud valdkond on põllumajandus ehk ühtne põllumajanduspoliitika määrab meie sektori tegemisi. “Ükskõik mida meie siin Eestis, või mõnes teises liikmesriigis, ei otsusta, mõjutab see meid kõiki,” rõhutas regionaal- ja põllumajandusminister Madis Kallas täna, 23. novembril Tartus toimuva konverentsi “Põllumajanduse Äriplaan” avasõnades.

- Regionaal- ja põllumajandusminister Madis Kallas. Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Minister nentis, et selle valguses on ülimalt oluline tunda sektori ettevõtjaid ja teha koostööd, olla pidevas suhtluses. “Vaid nii saame olla abiks riigina, teada mida ministeeriumilt sektor ootab ning teha õigeid otsuseid,” ütles ta ja lisas, et sektorile on praegune aeg kindlasti väljakutseid pakkuv. “Kindlasti ei ole ajad praegu lihtsad, vaadates missugused on meid ümbritsevad kriisid, mõjutavad need meid suuresti - energiakriis, sõda Ukrainas ja eriti ilmekas on tänavune aasta, mida tugevalt mõjutas keerulised ilmaolud. See aga, kuidas sektor neist kriisidest läbi on tulnud, on imetlusväärne. Suur tunnustus teile kõigile!”
Seotud lood
Umbrohtude resistentsuse teemat hakkas
Bayer Baltimaades põhjalikumalt uurima aastal 2017 ning sellest alates on analüüsitud 146 proovi, millest 83 protsendil tuvastati resistentsus. Baltikumis on kõige teravam probleem Leedus, kus on resistentsus tuvastatud juba viiel umbrohul. Kasvamas on see mure Lätis ning Bayeri agronoomid Tõnu Kastepõld ja Madis Kaljura nendivad, et valvel tasub olla ka Eestis.