• 25.01.24, 08:11

Tartu Ülikool aitab Nõo Lihatööstusel siseneda uutele välisturgudele

Kodumaine Nõo Lihatööstus teeb koostööd Tartu Ülikooli majandusteaduskonnaga, et kaardistada Eesti toidu läbilöögi võimalusi mujal maailmas.
Nõo Lihatööstus ekspordib praegu ulatuslikumalt Lätti, Leetu ja Soome, kus on lisaks koduturule seatud eesmärgiks olla armastatuim lihabränd.
  • Nõo Lihatööstus ekspordib praegu ulatuslikumalt Lätti, Leetu ja Soome, kus on lisaks koduturule seatud eesmärgiks olla armastatuim lihabränd. Foto: Nõo Lihatööstus
„Fakt on, et Eesti toidul puudub ebaõiglaselt seni rahvusvaheline ja tõeliselt suur edulugu. Ja fakt on ka see, et Eesti toidutootmise ja laiemalt töötleva tööstuse jaoks on ekspordimahu suurendamine väga oluline,“ ütles Nõo Lihatööstuse nõukogu esimees Simmo Kruustük.

Seotud lood

Uudised
  • 07.12.23, 12:25
Ragnar Loova: järgmisel aastal lihatoodete hinnad eeldatavasti enam ei kalline
Nõo Lihatööstuse tegevjuht Ragnar Loova prognoosib, et järgmisel aastal lihatoodete hinnad rohkem ei tõuse ning tulekul on uued innovaatilised tooted ja pakkelahendused.
Uudised
  • 27.11.23, 10:24
Kodumaine lihatööstus investeerib 1,5 miljonit ja laiendab tootmist
Kodumaine Nõo Lihatööstus suunab järgmisel aastal sinkide ja suitsuvorstide tootmismahu suurendamiseks ligi 1,5 miljonit eurot.
Uudised
  • 13.06.23, 13:33
Lihatööstur: kogu sektor töötab sügavas kahjumis
Eesti lihasektori kahjum oli selle aasta esimeses kvartalis üle 8 miljoni euro, märkis Nõo Lihatööstuse tegevjuht Ragnar Loova.
Saated
  • 19.06.23, 16:15
Nõo Lihatööstuse juht: vägisi sooviks tagasi koroona-aastaid
Praeguse sisendhindade tõusu taustal tunduvad koroonakriisi raskused juba tühised, rääkis Nõo Lihatööstuse tegevjuht Ragnar Loova.
  • ST
Sisuturundus
  • 17.03.25, 14:40
Kuidas kaitsta oma põldu umbrohtude eest teadlikult ja ennetavalt?
Umbrohtude resistentsuse teemat hakkas Bayer Baltimaades põhjalikumalt uurima aastal 2017 ning sellest alates on analüüsitud 146 proovi, millest 83 protsendil tuvastati resistentsus. Baltikumis on kõige teravam probleem Leedus, kus on resistentsus tuvastatud juba viiel umbrohul. Kasvamas on see mure Lätis ning Bayeri agronoomid Tõnu Kastepõld ja Madis Kaljura nendivad, et valvel tasub olla ka Eestis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele