Eesti on seadnud eesmärgi viia 2030. aastaks taastuvenergia osakaal 100 protsendini. Luminori peaökonomisti Lenno Uusküla sõnul on seniseid taastuvenergiale ülemineku arenguid arvestades eesmärk kättesaamatu – uue kümnendi esimeseks aastaks ei ole võimalik kohaliku tootmisega Eestit rohelise elektriga katta.
- Luminor peaökonomist Lenno Uusküla. Foto: Liis Treimann
„Praeguses tempos liikudes ei saa kahjuks Eesti tarbimine käimasoleva kümnendi lõpuks taastuvate allikatega kaetud. Realistlik siht tundub tänase seisuga 2032. aastaks 100% ulatuses taastuvenergia tootmise saavutamine, kui arvestada praeguseid tarbimisprognoose. Ühtlasi tähendab 100% ulatuses tootmine aga endiselt märgatavas osas ka nn pruuni elektri kasutamist. Roheenergia tootmist ei ole võimalik kergelt juhtida ja salvestustehnoloogiate puudumine tähendab, et endiselt on vaja ka muid tootmisvõimsusi,“ ütles Uusküla.
Seotud lood
Tööjõupuudus põllumajandussektoris ja pidev vajaduste muutumine süvendab lõhet põllumehe ning tarbija vahel, mille tagajärjeks on usaldamatus ja teineteise mittemõistmine. Seetõttu on põllumajandussektoris üha olulisem pöörata teadlikumalt tähelepanu erinevatele aspektidele.