• 03.05.24, 12:00

Taliteraviljade umbrohu- ja haigustetõrjest ning kasvureguleerimisest

Külma järel tuleb ikka soe, aga et kõik taimekaitsetööd kuhjuvad ühte aega, võtab lausa hingetuks. Soovitusi, mida praegu põllul jälgida võiks ja milliseid taimekaitsetöid tegema peaks, võtab kokku põllumeeste ühistu taimekaitsespetsialist Tiiu Annuk. Pikemalt peatub ta ka kasvuregulaatorite kasutamisel.
Hiilamardikad ja varre-peitkärsakad õiepungadel, 2024.a.
  • Hiilamardikad ja varre-peitkärsakad õiepungadel, 2024.a. Foto: Tiiu Annuk
Aktiivselt on käimas varre peitkärsaka tõrje, samuti on hiilamardikad asustanud talirapsi ja rüpsi õisikuid. Hiilamardikate puhul tuleb arvestada, et suuremad kahjustused tehaksegi rohelise punga staadiumis. Samal ajal, kui tuleb talirapsil ja rüpsil putukate tõrjega tegeleda, kasvavad hoogsalt ka teraviljad. Nagu tavapäraselt on ka sel aastal erinevused Põhja ja Lõuna-Eesti vahel. Täna ma tõmbaks mõttelise joone Eestile risti kuskilt Jõgevamaa keskelt.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.09.24, 11:35
Ebastabiilne majanduslik olukord põllumajanduses: kuidas kaitsta saaki ja säästa targalt
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele