• 14.05.24, 14:45

Festivalil „Noor meister“ selguvad parimad kutseõppurid

Täna ja homme toimub Eesti Näituste messikeskuses kutsehariduse suursündmus - oskuste festival „Noor meister“. Kutsemeistrivõistlustel selguvad parimad õppurid, kellest nii mõnigi võib jõuda Eestit esindama Euroopa või maailma meistrivõistlustele. Kohal on ka noored maastikuehitajad.
Viru Haljastus OÜ juhatuse liige Erik Rüütel on ise samal võistlusel osalenud, aga tänavu on ta kohtunikuametis ning seda muidugi maastikuehitaja võistlusel.
  • Viru Haljastus OÜ juhatuse liige Erik Rüütel on ise samal võistlusel osalenud, aga tänavu on ta kohtunikuametis ning seda muidugi maastikuehitaja võistlusel. Foto: Meelika Sander-Sõrmus
„Festival toob kokku ligi paarkümmend eriilmelist ja põnevat kutsemeistrivõistlust. Teiste seas võistlevad näiteks maastikuehitajad, kokad, ehitusviimistlejad, laotöötajad, graafilised disainerid ja raamatupidajad,” tutvustas festivali Haridus- ja Noorteameti projektijuht Evelin Männiste.
Ta lisas, et paljudele televaatajatele on kutsemeistrivõistlused tuttavad saatest „Noor meister“, mis alustas 8. mail uut hooaega. „Oskuste festival toimib sarnaselt telesaatele, kuid kaamerateta ja suurema publikuga,” lisas Männiste.

Hea koht kogemuse saamiseks

Viru Haljastus OÜ juhatuse liige Erik Rüütel on ise samal võistlusel osalenud, aga tänavu on ta kohtunikuametis ning seda muidugi maastikuehitaja võistlusel.
Erik Rüütel on lõpetanud Räpina Aianduskooli ja osalenud mitmetel võistlustel - noorel maastikuehitajal on taskus kahekordne Eesti meistri tiitel maastikuehituse kutsevõistlustelt. Ka on ta olnud korra mitteametlik Soome meister ja Rootsis ning Hiinas kutsevõistustel häid tulemusi saanud. Suurim saavutus on aga kindlasti kolmas koht Araabia Ühendemiraatide pealinnas Abu Dhabis toimunud „WorldSkills 2017“ võistlusel, kus Eesti võistkond saavutas toona 3. koha.
„Mul on hea meel, et kutsuti kohtunikuks. Saan oma kogemusi jagada,“ kommenteeris Rüütel.
Ta lisas, et tal oli väga hea meel näha, et Vabariigi president Alar Karis ka täna võistlust väisas. “See motiveerib nii noori kui korraldajaid ja muidugi aitab kujundada ametiõppe head mainet.”
Küsimusele, miks võiks õppida maastikukujundust, vastas Rüütel, et eks selline eriala ole ikka kutsumuse värk. „Ma ei ütleks, et see on parim ja toredaim töö. Tegelikult on töö raske ja füüsiline, aga siia lisandub ka muu pool - ilumeelest IT-ni,“ rääkis Rüütel, kes nüüd ise perefirmas Viru Haljastus tegev on. „Sul peab olema soov just selle alaga tegeleda, kutsumus. Maastikuehitaja töö loob ilu, asju saab teha oma kätega ja näha tulemusi. Aga amet on hooajaline ja hooaeg ise tempokas. Talv on rahulik aeg, siis saab puhata ja kujundada projekte ning valmistuda uueks hooajaks.“
Ka sõnas Rüütel, et tööpuudust sellel erialal karta ei ole. „Nii kui päike tuleb välja, hakkab tööpakkumisi tulema,“ sõnas ta.
TASUB TEADA
Maastikuehitaja kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele, kes õpivad kutseõppeasutustes maastikuehituse õppekaval. Võistelda saavad noored, kes on kantud 2023/24 õppeaastal kutseõppeasutuse õpilaste nimekirja või on lõpetanud tasemeõppe 2022/23 õppeaastal.
Võistluse eesmärgid on:
  • võimaldada kutseõppeasutuste maastikuehitaja eriala õpilastel näidata oma
  • kutseoskusi;
  • selgitada välja Eesti parimad õpilased maastikuehitaja erialal;
  • propageerida maastikuehitaja eriala;
  • tõsta kutsehariduse mainet.

Osale töötubades ja seminaril

Erinevates valdkondades saab ka ise käe külge panna – toimuvad praktilised töötoad igas vanuses külastajatele. Põnevate tegevustega on väljas mitmed koostööpartnerid ja ettevõtted ning noori nõustavad karjäärispetsialistid. Oskuste festivali raames toimub mõlemal päeval ka seminar “Kuidas elad kutseharidus?”, kuhu ootadakse õpetajaid, koolijuhte, ettevõtjaid ja kõiki huvilisi, kes messihalli tee leidnud.
Oskuste festival korraldatakse Eesti Näituste messikeskuses. Sissepääs kahel võistluspäeval on kõikidele pealtvaatajatele tasuta. Võistluste nimekirjaga saab tutvuda SIIN. Festivali ja seminari üldinfoon leitav SIIT.

Seotud lood

Uudised
  • 12.05.20, 13:48
Katrin Valler: meie töö on mõõdetav emotsionaalselt
Lääne-Virumaalt Ulvi külast olen aastaid oma maakoju suvelilled soetanud. Kaup on nii kvaliteetne, et ei ole mõtet mujal kasvatatut proovida. Nii seadsin siis sel kevadel samuti sammud Männiniidu aiandisse, aga sel korral oli soov perenaise ja tema pojaga natuke juttu ka ajada.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.09.24, 11:35
Ebastabiilne majanduslik olukord põllumajanduses: kuidas kaitsta saaki ja säästa targalt
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele