2023/24 hooaja talve mahtus nii külmakraade kui ka rohkelt lund. Sel talvel oli taimedele suur oht jääkooriku tõttu. Sulailmad ja vihmasajud sulatasid veebruari lõpuks lumikatte pea kõikjalt Eestist. Muld oli sulailmade saabudes külmunud, tasasematele põldudele tekkis seisev vesi ja jääkoorik. Jõgeval ja Kuusikul said liblikõieliste ja raiheinte katsed tugevasti kahjustada, kuna olid pikemaks ajaks jäänud jääkooriku alla. Samuti said taliviljadest kahjustada talinisu ja eriti talioder. Talitritikale seevastu näitas Jõgeval head talvekindlust ja võiks olla sobiv liik ka silo valmistamiseks.
Siloeksperdi, Smartfor OÜ juhatuse liikme Kristiina Märsi sõnul on silotegu alanud – selle nädala teisipäeval läksid esimesed julged juba niidukitega põllule. Tema soovitus ongi siloteoga alustada tavapärasest veidi varem.
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) kutsub esmaspäeval, 27. mail osa saama põnevast põllupäevast, mis seekord keskendub niidutehnikale ja kestlikule silotootmisele.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?