Nädal põllul: käimas on herne ja põldoa haigusetõrje
Viimasel nädalal on käinud aktiivne hernemähkurite seire. Seal, kus nädala alguses oli lendlus kõrge, on tänaseks märgata lendluse alanemist, seega on õige aeg esimene tõrje teha.
Piirkonniti on liblikate lendlus väga erinev, näiteks Põlvamaal Räpina kandis on püütud juba nädala alguses feromoonpüüünistega ööpäevas 80 hernemähkurit, Järvamaal Koeru kandis püüti ööpäevas üle 50 mähkuri, sarnaseid tulemusi on saadud ka Rakke kandist. Rakvere pool on ka nädala alguses hernemähkurite lendlus väga intensiivne jne. Samas mõnes Viljandimaa piirkonnas ei ole lendlust täheldatud.
Põllumeeste ühistu KEVILI taimekasvatusspetsialisti Tiiu Annuki sõnul on ka selle nädala võtmesõnadeks jällegi kahjurid, seda nii teraviljadel kui rapsil. Samuti on nakatunud erinevad taimehaigused, eelkõige teraviljadel.
Põllumeeste ühistu KEVILI taimekasvatusspetsialist Tiiu Annuk toob lugejateni viimase nädala põlluinfo. Sel nädalal on vaatluse all putukad suviteraviljal, rapsil, rüpsil ja põldoal.
Vaatame üle selle nädala olulisemad tõrjetööd, nagu haigusetõrje rapsis ja teraviljades ning millised haigused on juba nakatunud. Lisaks on täna oluline võtta ette suviviljade umbrohutõrje.
Põllumeeste ühistu KEVILI taimekasvatusspetsialist Tiiu Annuk toob lugejateni viimase nädala põlluinfo. Sel nädalal keskendume putukate seirele ja tõrjele ning herne ja põldoa umbrohutõrjele.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.