• 24.07.24, 10:00

Sirje Potisepp: uued maksutõusud poovad majandust

Uuendatud koalitsioonileppe sisutühjad loosungid ja maksutõusudega jätkamine riigi majandusele kasvutõuget ei anna, ütles Eesti Toiduainetööstuste Liidu juht Sirje Potisepp.
Eesti Toiduainetööstuste Liidu juht Sirje Potisepp.
  • Eesti Toiduainetööstuste Liidu juht Sirje Potisepp. Foto: Raul Mee
Toiduliidu juht ütles, et talle jääb arusaamatuks uuendatud koalitsioonileppe mõte, kui valitsuses jätkavad samad parteid ja osaliselt ka samad ministrid. „See viitab vaid sellele, et soovitakse seniste otsuste eest vastutust mitte võtta. Uuendatud koalitsioonileppe sisutühjad loosungid ja maksutõusudega jätkamine riigi majandusele kasvutõuget aga ei anna. Kuidas kavatseb valitsus Eesti majanduse kasvule viia, kui uusi makse ja kohustusi ainult lisandub. Kust see kasv peaks tulema, kui kaupade ja teenuste kallinedes nõudlus väheneb? Kust peaks tulema oodatav maksulaekumine, kui järjekordne tõus muudab kaubad ja teenused veelgi kallimaks, mis toob kaasa olulise mahtude vähenemise,“ ütles Potisepp.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.03.25, 14:40
Kuidas kaitsta oma põldu umbrohtude eest teadlikult ja ennetavalt?
Umbrohtude resistentsuse teemat hakkas Bayer Baltimaades põhjalikumalt uurima aastal 2017 ning sellest alates on analüüsitud 146 proovi, millest 83 protsendil tuvastati resistentsus. Baltikumis on kõige teravam probleem Leedus, kus on resistentsus tuvastatud juba viiel umbrohul. Kasvamas on see mure Lätis ning Bayeri agronoomid Tõnu Kastepõld ja Madis Kaljura nendivad, et valvel tasub olla ka Eestis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele