• 30.07.24, 11:45

Öösihiku kasutamine on lubatud seakatku tõkestamiseks

Keskkonnaamet andis öösihiku kasutamise loa tähtajaliselt kuni 28. veebruar 2025, mil lõpeb käimasolev jahiaasta. Öösihiku kasutamise eesmärgiks on piirata metssigade arvukust sigade Aafrika katku (SAK) leviku tõkestamiseks.
Öösihiku kasutamine on lubatud seakatku tõkestamiseks.
  • Öösihiku kasutamine on lubatud seakatku tõkestamiseks.
Ettepaneku öösihikute kasutamise lubamiseks tegi Põllumajandus- ja Toiduamet, kelle vastutusala on taudi leviku piiramine. Öösihikute kasutamise lubamist toetas Loomataudide tõrje ekspertrühm, kuhu kuuluvad Eesti Maaülikooli, Riigi Laboriuuringute ja Riskihindamise Keskuse, Keskkonnaagentuuri, Keskkonnaameti, Eesti Jahimeeste Seltsi ja Põllumajandus- ja Toiduameti esindajad.

Seotud lood

Uudised
  • 17.07.24, 16:59
Amet hoiatab: sigade Aafrika katk levib jõudsalt
Haigust on tuvastatud viiel metsseal kolmes maakonnas. Seapidajad peavad olema tähelepanelikud ning järgima bioturvanõudeid, toonitab Põllumajandus- ja Toiduamet, sest vastutus sigade tervise eest lasub loomapidajal.
Uudised
  • 21.06.24, 15:48
Võrumaal tuvastati taas sigade Aafrika katku viirus
Eile, 20.06 tuvastati sigade Aafrika katku viirus surnud metsseal Võrumaal Võru vallas.
Uudised
  • 20.06.24, 14:25
PTA: käes on sigade Aafrika katku leviku kõrghooaeg
Sigade Aafrika katk (SAK) on Euroopas ja Eesti lähiriikides laialt levinud. SAK levik farmidesse põhjustab suurt majanduslikku kahju. Eestis on varasematel aastatel hukatud ca 55 000 kodusiga. SAK levikut farmidesse saab piirata bioturvalisuse nõuete järgimisega. Nii kodu- kui metssigade hukkumistest tuleb teavitada Põllumajandus- ja Toiduametit.
Uudised
  • 11.04.24, 14:07
Valitsus eraldab reservist 1,2 miljonit eurot sigade Aafrika katku kulude katmiseks
Valitsus otsustas täna rahandusministri ettepanekul eraldada reservist regionaal- ja põllumajandusministeeriumile 1,2 miljonit eurot sigade Aafrika katku tõrjeabinõude ja taudikollete likvideerimise kulude katteks, et taudi tõttu kahju kannatanud loomapidajatele saaksid kulud esimesel võimalusel kompenseeritud.
  • ST
Sisuturundus
  • 24.03.25, 14:34
Lugeja küsib: mis vahe on Moddus Start`il ja Moddus 250 EC-l?
Moddus Start on teraviljadel ning kõrrelistel heintaimedel varaseks kasutamiseks mõeldud kasvuregulaator. Selle kasutamise eesmärk on suurema ja tugevama juuremassi saavutamine, ühtlasem võrsumine, rohkem produktiivvõrseid ja tugevam kõrre alumine osa, mis kõik kokku tähendab suuremat saaki ja kindlust, et saak põllult edukalt ka koristatud saab. Moddus 250 EC kasutamise eesmärk on kõrre lühendamine ja tugevdamine ning parem fotosüntees. Tooted sobivad väga hästi järjestikku kasutamiseks. Kuna kevade tulekuga uuritakse just enim Moddus Stardi kasutamise kohta, käsitleme seda toodet põhjalikumalt.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele