Šveitsi-Eesti koostööprogrammi „Bioloogiline mitmekesisus“ toetusmeetme abil hakkab Keskkonnaamet üle vaatama kaitsealuste liikide kaitsekategooriaid. Keskkonnaameti eesmärk on töötada välja põhimõtted liikide kaitsekategooriate hindamiseks liigirühmade kaupa ja hinnata kaitsekategooriad väljatöötatud põhimõtete alusel.
- 2024. aastal Lõuna-Eestist leitud uus orhideeliik sale tanukeel (Hemipilia cucullata) Foto: Rainar Kurbel
Keskkonnaameti projekti eksperdi Polina Degtjarenko sõnul on punase nimestiku ohuhinnang oluline lähtepunkt kaitsekategooriate ülevaatamiseks. “Kindlasti peame arvestama ka teisi hindamise kriteeriumeid, näiteks liikide seisundi muutust, naaberriikide punase nimestiku ohuhinnanguid, erinevaid rahvusvahelisi kokkuleppeid ja suuniseid, liigi ökoloogilist rolli ja tema elupaiga seisundit,” täpsustas Degtjarenko.
Seotud lood
Baltic Vianco on Eesti turul kaubelnud põllumajandusloomadega 18 aastat, selle aja jooksul on sektoris palju muutunud ja muutumas. Tänu usaldusväärsetele partneritele välisturgudel ja headele klientidele kodumaal on ettevõtte juht Janek Mustmaa optimistlik, kuigi Eesti lihaveiste arv on kahe viimase aastaga kahanenud 10 000 ja lammaste arv 20 000 võrra ning üle Euroopa levib lammaste ja veiste viirushaigus sinikeel.