Viljandimaa ettevõte Tuuletraal OÜ teeb ettevalmistusi, et rajada Saaremaa, Kihnu ja Ruhnu vahele tehissaared ning saartele omakorda kalakasvandus.
Tuuletraali juhatuse liige Eero Saava ütles
Saarte Häälele, et neil on kavas rajada kohta, kus Liivi laht on 20-25 meetrit sügav, viis ringikujulist sajameetrise läbimõõduga saart, millele ehitatakse kalakasvandus, biogaasijaamad kalasõnniku töölemiseks jms.
Küsimusele, miks rajada kalakasvandus keset merd, kui seda on palju odavam teha maismaal, vastas ta, et eesmärk on suurendada seda kalakogust, mis on võimalik merealalt kätte saada.
"Me ei soovi segada traalipüüki, kuid meie võiksime sellelt merealalt kala saada tõenäoliselt mitukümmend korda rohkem," ütles Saava, kelle sõnul tuleb tehissaartel kõne alla kümmekonna kalaliigi kasvatamine.
"Meie huvi on võtta mereala kasutusele multifunktsionaalselt," lisas ta, märkides, et ettevalmistused võivad kesta kümme aastat.
Tänavu 6. mail loodud Tuuletraali võrdsed omanikud on Eero Saava ja Sven Aasa.
Seotud lood
Eestlased on alates 2008. aastast omandanud ligi poole Soome räimepüügilaevadest ja Helsingin Sanomate hinnangul on eestlased püüdnud ligi kolmandiku Soome räimest.
Põllumajandusministeeriumi kalandusnõukogu kinnitas 2014. aastaks toidumessid, millel osalemist toetatakse Euroopa Kalandusfondi (EKF) vahenditest. Kokku toetatakse kuuel suurmessil osalemist 788 000 euroga.
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder allkirjastas täna käskkirja, millega peatab alates 13. juunist kaluri kalapüügiloa alusel toimuva räimepüügi Harju maakonnas, sest selleks aastaks on rannapüügiks lubatud räimesaak välja püütud.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?