20. märtsil kohtuvad Euroopa Liidu riigijuhid, et arutada Euroopa riikide püüdlusi kliimamuutustega toimetulekul. Eesti Taastuvenergia Koda ja Eesti Roheline Liikumine kutsuvad kõiki liituma algatusega "Lööme häirekella!" ("Sound the Alarm!"), et näidata enda toetust ja mõjutada riiklikke kliimapoliitika seisukohti.
Tegemist on Euroopa Liidu liikmesriikide elanikele suunatud algatusega, mille eestvedajaks on Euroopa Kliimaaktsioonide Võrgustik (Climate Action Network Europe), kelle seisukoht on, et ehkki Euroopa Komisjoni 2030 a. kliima- ja energiaraamistik annab kindla signaali, et EL kavatseb kliima muutuste vastu edasi võidelda, ei saa pakutut piisavaks lugeda.
Võrgustikuga liitunud organisatsioonid taotlevad, et õhku paisatavate kasvuhoonegaaside hulka vähendataks 2030. aastaks vähemalt 55% ning taastuvenergia osakaaluks ja energiasäästu kohustuslikeks sihttasemeteks kehtestataks vastavalt 45% ja 40%. Nende eesmärkide saavutamine aitab kaasa töökohtade loomisele, õhusaaste ja tervisekulutuste vähendamisele kui ka suurendab innovaatiliste lahenduste hulka keskkonnasäästliku tehnoloogia vallas.
Eesti Taastuvenergia Koja juhi Rene Tammiste sõnul on Euroopa Liidul ja liikmesriikidel võimalus ja ka moraalne kohustus heitmeid vähendada. „Ühine ja eesmärgipärane tegevus mõjutab Euroopa kliimapoliitikat ja aitab kõikidel liikmesriikidel olla keskkonnasõbralikum – sh vähendada musta energia osakaalu ja suurendada taastuvenergia kasutamist. See omakorda toetab pikas perspektiivis Eesti tööjõuturgu ja tehnoloogilist arengut,“ kirjeldas Rene Tammist Eesti seotust Euroopa kliimapoliitika mõjutajana.
„Peame oluliseks, et iga eestlane avaldaks enda arvamust, ühinedes üleeuroopalise petitsiooniga ning saates personaalse eeltäidetud e-kirja ministritele, kes räägivad ja otsustavad meie nimel Euroopas või kasutaks võimalust liituda aktsiooniga Facebookis „Üleeuroopaline kliimaaktsioon „Lööme häirekella!“ – Näita enda toetust!“ , mille põhjal saadame petitsiooni ühispöördumise Eesti ministritele,“ selgitas Eesti Rohelise Liikumise tegevjuht Siiri Liiva.
Eesti inimestel on võimalus osaleda üle-euroopalises kliimaaktsioonis ja kutsuda Eesti riigijuhte ambitsioonikamatele eesmärkidele, saates personaalse eeltäidetud e-kirja läbi veebilehe
http://caneurope.org/act-now või liitudes Facebookis üritusega „Üleeuroopaline kliimaaktsioon „Lööme häirekella!“ – Näita enda toetust!“ veebiaadressil:
https://www.facebook.com/events/223544687847921/Euroopa Kliimaaktsioonide Võrgustik on Euroopa suurim kliima- ja energiateemadega tegelev ühendus, kuhu kuulub 120 organisatsiooni enamikest Euroopa Liidu liikmesriikidest. Võrgustiku eesmärgiks on aidata ennetada ohtlikke kliimamuutusi ja edendada jätkusuutlikku kliima- ja energiapoliitikat Euroopas.
Seotud lood
Saksa ekspertide hinnangul on Eesti liikumas õiges suunas ja oskab vältida mujal Euroopas tehtud vigu.
Taastuvenergia moodustas eelmisel aastal Eestis elektrienergia kogutarbimisest 12,6 protsenti, mis on 2,4 protsendipunkti võrra vähem võrreldes 2012. aastaga.
Arengukavad, nii energeetika majanduse, põlevkivi, regionaalarengu, põllumajanduse kui ka maaelu arengukavad peaks olema käsitletud komplektselt.
Hajutatud taastuvenergia tootmine annaks põllumeestele täiendava sissetulekuallika ja looks maal uusi töökohti.
Põllumajandussaadusi töötlev ja turustav ettevõte Scandagra Eesti soovib kõiki kliente ning koostööpartnereid lõppeva aasta puhul tehtu eest tänada ning kutsub huvilisi informatiivsetele talveseminaridele.