Töötajad taotlevad kollektiivlepinguga 100eurost palgatõusu, ületundide arvestamist ühe kuu põhiselt ja töö paremat korraldamist.
Töötajad taotlevad kollektiivlepinguga 100eurost palgatõusu, ületundide arvestamist ühe kuu põhiselt ja töö paremat korraldamist. Nende sõnul on palgad püsinud pikalt endisel tasemel ning masueelne olukord on tänaseni taastamata.
Ametiühingu esindaja Risto Raudkivi sõnul pöördusid nad tööandja poole läbirääkimiste alustamiseks juba tänavu 5. veebruaril. Paraku saatis juhtkond läbirääkimistele palgatud advokaadi, kel puudusid nii kompetents kui volitused sisulisi kokkuleppeid sõlmida. „Venitamine,“ võttis Raudkivi tööandja käitumise kokku.
Raudkivi on veendunud, et töötajad oma taotlustest ei loobu, jäävad avatuks igasugusteks läbirääkimisteks, kuid jätkavad tööandja survestamist. Nii on töötajad pöördunud kirjaga juba ühe suurema Talleggi tooteid müüva kaubandusketi iga kaupluse poole ja kavandavad ka jaekliendi teavitamist ettevõttes toimuvast.
116 ametiühinguga ühinenud töötajat kinnitavad, et on Talleggi suurimad fännid ega taha firmale halba. Küll aga tuleb pobleemid lahendada korrektsete läbirääkimiste teel.
Seotud lood
ASi Tallegg juht Teet Soorm kommenteeris, et läbirääkimistel töötajatega valitseb meeldivalt töine ja asjalik olustik ning nentis, et ametiühingu korraldatud piketilaadsed sündmused ei tekita usaldusväärsust.
Baltic Vianco on Eesti turul kaubelnud põllumajandusloomadega 18 aastat, selle aja jooksul on sektoris palju muutunud ja muutumas. Tänu usaldusväärsetele partneritele välisturgudel ja headele klientidele kodumaal on ettevõtte juht Janek Mustmaa optimistlik, kuigi Eesti lihaveiste arv on kahe viimase aastaga kahanenud 10 000 ja lammaste arv 20 000 võrra ning üle Euroopa levib lammaste ja veiste viirushaigus sinikeel.