Rukkiaasta 2015 kuulutati pidulikult välja raamatu "Rõõm rukkist" esitlusel 9. detsembril põllumajandusministeeriumis.
Tuleva rukkiaasta avasündmuseks saab krahv Bergi 170. sünniaastapäevale pühendatud konverents Sangastes 14. veebruaril 2015.
„Rukis on meie põline leivavili. Ent see on eestlaste jaoks ka sümbol, meie rahvusliku identiteedi lahutamatu osa, mida saame hoida vaid ühise jõuga. Osutamaks rahvusviljale austust ja keskendamaks sellele avalikkuse tähelepanu, sündis idee koondada rukkiga seotud mitmesugused temaatilised sündmused ühte aastasse. Selleks on igati sobiv järgmine aasta, mil möödub 170 aastat kuulsa „rukkikrahvi“ von Bergi sünnist ning 140 aastat tema aretatud „Sangaste“, maailma vanima talirukkisordi loomisest,“ ütles Rukki Seltsi president Vahur Kukk, kes kutsus üldsust kaasa aitama nii rukkiaasta õnnestumisele kui meie leivavilja – Eesti elujõu kestmisele.
Rukkiaasta töörühma kuuluvad Eesti Rukki Seltsi, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli, Eesti Taimekasvatuse Instituudi, Põllumajandusministeeriumi, Eesti Põllumajandusmuuseumi ja Sangaste valla juhid.
Seotud lood
Eesti Rukki Kuninga päeval tõdeti, et rukki efektiivsemaks kasvatamiseks on vaja paremaid sorte ja et hübriidrukkiga on võimalik saada kordades kõrgemat saaki.
Rahvusvahelise Terviljanõukogu prognoos ennustab rukki nõudluse pidevat stabiilset kasvu, aastateks 2018/2019 on nõudlus pakkumise ületanud, rukkisaagiks prognoositakse selleks ajaks 18 miljonit tonni aastas.
Täna, 4. jaanuari pärastlõunal kuulutatakse Tallinna Raekoja platsil toimuval jõuluturul välja rukkiaasta. Seda tähistatakse 1,8 meetri pikkuse rukkileiva lahtilõikamisega.
9. detsembril esitleti raamatut „Rõõm Rukkist“. Raamat annab Eesti rukki loost ning rukkiseltsi tegevusest,mitmekülgse ülevaate. Raamatu koostasid Ester Šank ja Valve Raudnask.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.