• 25.12.14, 14:21
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ohtlik taimekahjustaja kartuliingerjas – kellele probleem, kellele mitte?

Viimasel ajal on meediakära tekitanud ohtliku taimekahjustaja kartuliingerja (Ditylenchus destructor) levik Eestis. Tegemist on silmale nähtamatu, umbes ühe millimeetri pikkuse niitja ümarussiga. Maailmas on ingerjas laialdaselt levinud, Eestis seda kahjurit eriti ei tunta. Millist kahju see ohtlik taimekahjustaja teeb, saad lugeda Seemnekartul OÜ juhi Oliver Otsa artiklist Saarte Häälest.
Meie ettevõtte Seemnekartul OÜ on selle ohtliku taimekahjustajaga kokku puutunud. Tänavu avastati ühest 250-tonnisest seemnepartiist seesama kahjur. Mugulad partiis on küll silmaga vaadates ja käega katsudes ideaalsed, kuid Põllumajandusuuringute keskuse taimetervise ja mikrobioloogia laboratooriumi proovid näitasid, et partii ühes proovis oli ohtlik taimekahjustaja - kartuliingerjas. Seetõttu ei saa Seemnekartul OÜ partiid sertifitseerida ja peab müüma visuaalselt ideaalse seemnekartuli partii tarbekartulina. Hinnavahe on seemnekartulil ja tarbekartulil aga umbes kolmekordne!
Loe täismahus artiklit SIIT.

Seotud lood

Uudised
  • 09.05.14, 10:05
Eestis on uus kartulisort ‘Teele’
Eesti Taimekasvatuse Instituut on aretanud uue kartulisordi ‘Teele’. Uus sort on keskvalmiv, kiduussikindel laua- ja salatikartul.
Uudised
  • 17.07.14, 10:00
Uue kartulimaa ettevalmistus nõuab aastaid
Kasutusest väljasoleva põllu ettevalmistamine kartuli kasvatamiseks võtab aega paar aastat. Selle aja jooksul tuleb põldu korduvalt harida.
Uudised
  • 10.12.14, 14:55
PMK: Kartuliviiruste määramise aeg lüheneb oluliselt
Seemnekartuli sertifitseerimissüsteemis võeti esmakordselt Eestis kasutusele kartuliviiruste määramise kiirmeetod Reaalaja PCR.
Uudised
  • 15.07.14, 10:15
Kartuli kasvupind väheneb aga saagikus tõuseb
Viimase 10 aastaga on Eestis kartuli kasvupind tublisti vähenenud, kuid saagikus on peaaegu kahekordistunud.
  • ST
Sisuturundus
  • 22.11.24, 15:47
Corteva Agriscience Inatreq™ Active on Eestis turule lubatud
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele