Oma 10. tegevusaasta tähistamiseks korraldab põllumeeste ühistu KEVILI 14. oktoobril Eesti Maaülikoolis konverentsi “Edukas ühistu”.
Konverentsil esineb ettekandega maaeluminister Urmas Kruuse, kes kõneleb ühistute mõjust Eesti põllumajandusele. Teiste rahvusvaheliste ekspertide seas kõneleb ka Läti suurima põllumeeste ühistu Latraps direktor, kes jagab oma 15-aasta pikkuse tegevusega saadud kogemusi põllumajanduses. Muuhulgas võetakse luubi alla viljaturul toimuv ning räägitakse ühistute rahastamisest.
Konverentsi ajakava leiate
KEVILI veebilehelt. Konverents on tasuta. Üritusele on oodatud kõik tegevpõllumehed ning ühistute juhtimise ja põllumajandussektoriga seotud organisatsioonid.
Eesti põllumehed tegutsevad täna väljakutseterohkes keskkonnas – maailmaturul on palju ületootmist ning tooraine hinnad on madalal. Teravilja- ja rapsikasvatajad näevad just ühistegevuses suurt rolli meie põllumajanduse konkurentsivõime tõstmiseks.
Jaak Läänemets, põllumeeste ühistu KEVILI nõukogu esimees kinnitas, et ühistulise tegevuse laiem eesmärk on oma liikmetele tulu teenida. “Praegune majanduskeskkond sunnib otsima võimalusi, kuidas müügis paremat hinda saada. Ühiselt turustades on meil kindlasti selleks paremad võimalused,” selgitas Läänemets. Samal ajal puudutab ühistuline tegevus Eestis napit veerandit kogu põllumajandustootmisest. Läänemetsa sõnul on meil palju õppida Skandinaavia riikidelt, kus ühistud hõlmavad ligikaudu 80% kogu sektorist.
„Ühistuline tegevusvorm nõuab kõigilt liikmetelt valmisolekut teha sisulist koostööd kõigi liitunute hüvanguks,” sõnas Jaak Läänemets, lisades, et võtmeküsimuseks on siin inimestevaheline usaldus ning ühistulise tegevuse põhimõtete parem mõistmine.
Konverents „Edukas ühistu” toob koju kätte vastused, kuidas olla tegevust edasiviiv ühistu liige ning kuidas ühistulist tegevust tulemuslikult juhtida.
Seotud lood
Kui me mõtleme ühistegevuse peale põllumajanduses, siis esmalt meenub meie suurim teraviljatootjate ühistu KEVILi. Vaevalt, et Eestis on põllumeest, kes seda ühistut ei teaks.
Ühistuline tegevusvorm on hea, kui peame leidma lahenduse sarnastele teemadele, mis puudutavad teatud gruppi inimesi.
Viljelusvõistlusel 2015 püstitati kõikide sellel aastal võistlusel olnud kultuuridega uued Eesti tootmispõldude saagirekordid.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.