Taliteraviljade sügisene umbrohutõrje on oluline eriti varasemate ja talirapsile järgnevate külvide puhul. Soovitatav on kasutada Komplet 0,5 l/ha või Legacy Pro 2,0 l/ha, mis tagavad mulla kaudu pikemaajalise toime enamlevinud umbrohtudele, talirapsi tärganud varisele ning rukki-kasteheinale. Umbrohutõrjega koos soovitame segu "2+2+1", st 2 l/ha Ruter AA, 2 l/ha Humistar + 1 l/ha Final K. Selline paagisegu sisaldab vajalikke makro- ja mikroelemente, vabu aminohappeid ja humiinhappeid, soodustab juurte kasvu, aitab taimedel efektiivsemalt omastada mullas olevaid toiteelemente (ka lämmastikku). Vabad aminohapped ja hästi omastatav vedel kaalium aitavad taimedel toime tulla ebasoodsate kasvutingimustega, näiteks mulla kuivus kasvu algstaadiumis.
Toiteelementidest mõjutavad taime kasvu algperioodil juurte kasvu ja arengut enim fosfor, kaalium ja mikroelementidest tsink. Viimase mõjul aktiveerub taimerakkudes auksiinide ehk siis teatud kasvuhormoonide süntees, mis mõjutavad juurte kasvamise protsessi.
Talvitumise kindlustamiseks on soovitatav kasutada sügisese vegetatsiooni lõpus fungitsiidi, milleks sobib Input kulunormiga alates 0,3 l/ha. Juhul kui taimik on tugevalt võrsunud või sügisene kasvuperiood venib tavalisest pikemaks, on soovitatav kasutada kõrgemat kulunormi. Fungitsiidile on soovitatav lisada kaalium-vedelväetis Final K normiga 2-3 l/ha.
Pritsimise ajastamisel tuleks arvestada, et kõige efektiivsem mõju suhkrute ja süsivesikute sisalduse suurendamisele taimekudedes saavutatakse, kui pritsida taimi Final K-ga u 3 nädalat varem kui ööpäevane keskmine temperatuur langeb alla +5? C.
Piisav suhkrute ja süsivesikute tase taimes aitab vähendada temperatuuri kõikumistest tingitud taimekahjustusi. Samal eesmärgil kasutamiseks sobivad hästi ka Baltic Agro tootevalikus olevad veeslahustuvad kompleksväetised Nutricomplex Platinum 3-18-35; Nutricomplex 6-10-32 või Polyfeed 3-9-33 normiga 3-4 kg/ha.
Haigustõrjele soovitame alati lisada väikeses koguses vabade aminohapete kontsentraati Delfan Plus 0,5-1 l/ha, mis aitab ära hoida ebasoodsate kasvutingimuste (abiootilise stressi) negatiivset mõju kasvule.Taim on selle mõjul võimeline energiat säästma kasvuks, mitte kasutama energiat täiendavate aminohapete sünteesiks, et kehvad kasvutingimused kuidagi üle elada.
Sügis-talv ja edukas talvitumine on taimedele üks olulisemaid kasvuperioode
Me ei tea kunagi ette, kas lumega periood kestab 5 kuud või vaid mõne nädala. Selleks tuleb taimedele anda maksimaalne kaitse ka rasketeks talvitumistingimusteks. Suurim taliviljade hukkumine on tavaliselt meil põhjustatud erinevatest seenhaigustest, koondnimega lumiseen. Efektiivsed fungitsiidid võimaldavad viia selle riski miinimumini. Seda on tihti näha ka tootmispõldudel, kus mõnel pritsimisveaga kohal on taimik täielikult hukkunud.