Taimede toitumine on keeruline teema, millest annab vestlusi pidada tunde. Seekordsed YARA seminarid käsitlevad teravilja- ja rapsikasvatust. Novembris on veel tulemas kaks seminari: Lääne-Virumaal ja Kesk-Eestis.
- Yara seminarid käsitlevad teravilja- ja rapsi kasvatust. Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Seminaril räägitakse teravilja ja rapsi toitainete vajadusest, samal ajal tuues juurde näiteid põldkatsete tulemustest Eestis, Baltikumis ja mujal. Igale seminaripäevale oodatakse hommikukohvi jooma alates kella 9st, seminar algab kell 10 ning päev lõppeb hilise lõunasöögiga 14.30 paiku.
19. novembril toimub seminar Rakvere Aqva SPAs ja viimane seminaripäev leiab aset 28. novembril Koigi mõisas Järvamaal. See asukoht on sümboolne lõpetamaks YARA seminaride kava sellepoolest, et Koigi mõisas on haridust juba aastasadu au sees hoitud ning seal tegutseb ka tänasel päeval mõisakool. Ka
YARA seminaride eesmärk on ju jagada uus teadmisi ning ka ise pidevalt targemaks saada.
Kuna kohtade arv igal seminaril on piiratud, siis palutakse kindlasti eelnevalt registreerida
SIIN.
Väetamine on üks taimekasvatuse keerulisemaid valdkondi. Nii nagu inimesed toituvad selleks, et elus püsida, kasvada, areneda, teevad seda ka taimed. Inimkond on oma toidulaua suhtes üha teadlikum ja teeb enda heaolust lähtudes paremaid valikuid. Põllumajandusega on inimese toidulaual kõige otsesem seos üldse.
Yara eesmärk on pakkuda põllumajandustootjale teadlikumaid ja paremaid lahendusi, millega suurendada saaki ning selle kvaliteeti. Anname oma panuse toidu tootjate töösse - kasumlikkust ja efektiivsust tõstes, kuid keskkonda ja loodusvarasid säästes. Seminaride toimumisajad ja piirkonnad
19. november - Lääne-Virumaa
28. november - Kesk-Eesti
Seotud lood
Baltic Vianco on Eesti turul kaubelnud põllumajandusloomadega 18 aastat, selle aja jooksul on sektoris palju muutunud ja muutumas. Tänu usaldusväärsetele partneritele välisturgudel ja headele klientidele kodumaal on ettevõtte juht Janek Mustmaa optimistlik, kuigi Eesti lihaveiste arv on kahe viimase aastaga kahanenud 10 000 ja lammaste arv 20 000 võrra ning üle Euroopa levib lammaste ja veiste viirushaigus sinikeel.