• 28.03.22, 11:43

Sõda Ukrainas lükkas käima ülemaailmse toidupaanika

Häiritud eksport, põud, põgeniketulv ning rekordiliselt kõrged väetise hinnad ähvardavad tekitada ülemaailmse toidukatastroofi, kirjutab Forbes.
Viljapõld Ukrainas Kiievi regioonis.
  • Viljapõld Ukrainas Kiievi regioonis. Foto: Reuters/Scanpix
Nimelt toodavad Ukraina ja Venemaa kokku ca 14% maailma nisust (Venemaa 10%, Ukraina 4% - Euroopa Komisjoni andmed). Üksnes see lükkas teraviljahinna pärast sõja algust vaid kümne päevaga enam kui viiendiku jagu kõrgemale. Hinnatõusule annavad hagu ka Põhja-Ameerikas valitsevad põuaperioodid, kõrge kütuse hind, kosmilistesse kõrgustesse kerkinud väetisehinnad ning ka sõjapõgenikud, kelle eest on tarvis hoolt kanda.

Seotud lood

Uudised
  • 25.03.22, 14:15
Roomet Sõrmus: olukorra leevendamiseks on vaja mõelda kastist välja
Põllumajandussektoris tegutsevad ettevõtjad saaksid tööle võtta ligikaudu 750 ukrainlasest põgenikku ning põllumehed on valmis pakkuma majutust rohkem kui tuhandele põgenikule, rääkis Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juht Roomet Sõrmus Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Järgneb intervjuu Roomet Sõrmusega, intervjueeris Janno Riispapp.
Uudised
  • 25.03.22, 12:47
Sirje Potisepp: käimas on kolm kriisi korraga
Toiduliidu juht Sirje Potisepp rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et kuigi toidutootjad on hiljutistes kriisides karastunud, ei suuda keegi täpselt hoomata, millised mõjud võivad kaasneda sõjaga. Tema sõnul saabub lõplik tõehetk sügisel, kui Ukrainas algaks tavapäraselt viljakoristusaeg.
Uudised
  • 28.03.22, 11:39
Scandagra ostis soomlastele kuulunud Eesti viljaäri
Läinud aasta lõpus teatatud viljatehing, millega Soome teraviljakaupleja Avena Nordic Grain müüb Eesti ja Leedu ärid Scandagra grupile, jõustus märtsi alguses.
  • ST
Sisuturundus
  • 17.03.25, 14:40
Kuidas kaitsta oma põldu umbrohtude eest teadlikult ja ennetavalt?
Umbrohtude resistentsuse teemat hakkas Bayer Baltimaades põhjalikumalt uurima aastal 2017 ning sellest alates on analüüsitud 146 proovi, millest 83 protsendil tuvastati resistentsus. Baltikumis on kõige teravam probleem Leedus, kus on resistentsus tuvastatud juba viiel umbrohul. Kasvamas on see mure Lätis ning Bayeri agronoomid Tõnu Kastepõld ja Madis Kaljura nendivad, et valvel tasub olla ka Eestis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele