Kliimaminister on hoos vastutusala asutuste nõukogude väljavahetamisega, lisaks riigimetsa majandamise keskusele toimusid esmaspäeval muudatused ka keskkonnainvesteeringute keskuses.
Kliimaminister Kristen Michal (Reformierakond). Foto: Andras Kralla
Kliimaminister Kristen Michal (Reformierakond), lasi kutsuda sihtasutuse Keskkonnainvesteeringute Keskus nõukogust tagasi Andrus Umboja, Rait Pihelga ja Valeri Korbi. Nende asemel saavad nõukogu liikmeteks Rein Randver (SDE), Margot Roose (E200 rohemajanduse ekspert) ja Hannes Tamjärv.
Kliimaminister Kristen Michal tegi täna valitsusele ettepaneku nimetada viis uut Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) nõukogu liiget ning edastas uuenenud nõukogule ja juhatusele ootused RMK tegevusele.
Euroopa Parlament tegi 12. juuli üldkogul lõpliku otsuse toetada looduse taastamise seisukohtade kokkuleppimist. Edasi algavad läbirääkimised nõukoguga, kes andis määrusele oma heakskiidu juba 20. juunil.
Euroopa Liidu riigid leppisid eile kokku ühised seisukohad looduse taastamise määruse kohta, mis peab veel läbima kolmepoolsed läbirääkimised. Praeguse kokkuleppe järgi tuleb 2030. aastaks taastada 30% aladest, kus asuvad halvas seisus olevate kaitstavate liikide elupaigad ja elupaigatüübid. Määrus näeb ette ka kuivendatud turbaalade looduslikkuse taastamist.
Kuna viimased soojad ja põuased aastad on hoogustanud Eesti metsades kuuse-kooreüraski levikut, andis kliimaminister RMK-le loa raiuda üraskitest kahjustatud puid kuni 1400 hektari võrra plaanitust rohkem. Samasuguse loa andis keskkonnaminister üraskikahjude ärahoidmiseks ka 2022. aastal.
Tööjõupuudus põllumajandussektoris ja pidev vajaduste muutumine süvendab lõhet põllumehe ning tarbija vahel, mille tagajärjeks on usaldamatus ja teineteise mittemõistmine. Seetõttu on põllumajandussektoris üha olulisem pöörata teadlikumalt tähelepanu erinevatele aspektidele.