• 08.01.24, 08:44

Hinnatõusud toidupoodides hoidsid eelmise aasta inflatsiooni kõrgel

Eelmisel aastal kasvasid hinnad keskmiselt 9,2% ning olid aasta lõpuks 4% kõrgemal kui 2022. aasta lõpus.
Inimeste ostud keskpäeval.
  • Inimeste ostud keskpäeval. Foto: Andras Kralla
Tarbijahinnaindeksi suurimateks mõjutajateks olid statistikaameti tiimijuhi Viktoria Trasanovi sõnul 2023. aastal toidu ja mittealkohoolsete jookidega seotud hinnatõusud, mis kokku andsid kogutõusust ligi kaks viiendikku.

Seotud lood

Uudised
  • 22.12.23, 13:12
Kui suurt tähelepanu pööratakse toidu märgistusele ja toidualasele teabele?
Kui suurt tähelepanu pööratakse toidupakendil toidu kohta esitatud infole? Kuidas inimesed koduses majapidamises toiduga ringi käivad? Mida arvatakse toiduga seotud keemilistest riskidest? Sellest kõigest kirjutavad Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi toiduohutuse osakonna valdkonnajuht Maia Radin ja nõunik Hellika Kallaste.
Arvamused
  • 08.12.23, 12:37
Sirje Potisepp: üllasõnaline jäätmereform võtab tarbijate taskust vähemalt 50 miljonit eurot
Kliimaministeeriumi kavandatava jäätmereformi eesmärgid on kahtlemata üllad, kuid selle rakendamisega kaasnevad kulutused jõuavad ühel või teisel moel ikka tarbija rahakotini, kirjutab Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp.
Uudised
  • 04.12.23, 16:10
Kaerajoogitehase juht: ametnikud teevad eluvõõraid otsuseid
Türil kaerajoogitehast Yook Production käivitav Katre Kõvask rääkis saates „Kuum tool“, et kohati teevad ametnikud täiesti eluvõõraid otsuseid.
Uudised
  • 14.11.23, 14:53
Anu Hellenurme: Tahet, huvi ja usku! Meil tuleb leida lahendusi, mitte vabandusi
Öeldakse, et seal, kui on kaks eestlast, on vähemalt kolm arvamust. Siiski, ühe teema puhul oleme kõik ühel meelel: kõik me tahame, et elu siin Maarjamaal muutuks paremaks. Et me ei peaks nii kergekäeliselt sulgema koole, haiglaid ja tuletõrjedepoosid. Et meil jätkuks raha nii lastetoetusteks kui pensioniteks. Ning et jaguks kõike seda, mida Exceli tabelisse kirjutada ei saa: jaguks naeratusi, jaguks mõistmist ja hoolivust, jaguks koostööd – nii alustas tänavust Seakasvatuse sügisseminari Eesti Tõusigade Aretusühistu (ETSAÜ) tegevjuht Anu Hellenurme.
  • ST
Sisuturundus
  • 17.03.25, 14:40
Kuidas kaitsta oma põldu umbrohtude eest teadlikult ja ennetavalt?
Umbrohtude resistentsuse teemat hakkas Bayer Baltimaades põhjalikumalt uurima aastal 2017 ning sellest alates on analüüsitud 146 proovi, millest 83 protsendil tuvastati resistentsus. Baltikumis on kõige teravam probleem Leedus, kus on resistentsus tuvastatud juba viiel umbrohul. Kasvamas on see mure Lätis ning Bayeri agronoomid Tõnu Kastepõld ja Madis Kaljura nendivad, et valvel tasub olla ka Eestis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele