Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon (ELAK) saab täna toimuval avalikul istungil ülevaate põllumajandussektori olukorrast ja kinnitab Eesti seisukohad 26.–27. veebruaril toimuval Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusnõukogu istungil.
- ELAK arutab põllumeestele koormava bürokraatia vähendamist. Foto: Unsplash
Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Liisa Pakosta ütles, et põllumeestel on praegu rasked ajad. „Kliimamuutused, Ukraina sõda ja üldine ebakindlus koos üha kasvavate aruandlusnõuetega teeb maarahva elu raskeks. Euroopa Liit tahab vähendada bürokraatliku koormust vähemalt neljandiku võrra. Riigikogus peame otsustama, kuidas Eesti põllumehi kõige tõhusamalt aidata,“ lisas ta.
Seotud lood
Põllumajandustöötjate esindusorganisatsioonid tutvustasid eile, 19. veebruaril maaelukomisjonis praegust olukorda põllumajandussektoris, kus tuleb toime tulla nii globaalsete kriiside ja kliimamuutustega, aga ka turgude ebakindluse ning regulatsioonidega.
Mõned päevad tagasi tekitas nii Eesti kui Euroopa põllumeeste seas palju kõneainet Brüsselist tulnud uudis, millega tahetakse tagasi võtta 4 aastat tagasi püstitatud eesmärk vähendada 50% väetiste kasutamist, vähendada 50% taimekaitsevahendite kasutamist, vähendada 50% antibiootikumide kasutamist ja laiendada maheviljeluspindasid kuni 25%-le põllupindadest. Euroopa Komisjoni president kutsub dialoogile.
Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumis toimus kaasamisüritus, et kujundada ühiselt Eesti jaoks vastuvõetavad seisukohad Euroopa Komisjoni algatusele, mille eesmärk on tagada senisest suurem loomade heaolu nende veol.
AS-i Eesti Varude Keskus (EVK) tellimusel moodustatakse hiljemalt tänavu sügiseks paarikümnest toidutootmise seisukohast kriitilisest veterinaarravimist strateegilise varu.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.