Täna saab nurgakivi Valio Eesti Võru tootmisüksuse uus, senisest 11 korda suurem juustuladu. Kaasaegne hoone võimaldab hoiustada 110 000 kera kõvajuustu. Selle sammuga saab Valio kolida seni suuresti Itaalias toimunud kõvajuustu järelvalmimisprotsessi täielikult kodumaale.

- Maido Solovjov Võru praeguses juustulaos. Foto: Valio Eesti
„Tegu on pikalt planeeritud investeeringuga, mis võimaldab kontrollida juustu kvaliteeti algusest lõpuni, vähendada transpordiga seotud jalajälge, tuua Võrru tipptehnoloogia viimane sõna ja kasvatada ekspordipotentsiaali,“ rääkis Valio Eesti juht Maido Solovjov. „Paljud inimesed ehk ei tea, aga Võrus aastas valmivast 4 miljonist tonnist juustust süüakse pool ära Itaalias, aga lisaks ekspordime veel 24 riiki, muuhulgas Kreekasse, Indiasse, Araabia Ühendemiraatidesse ja Kanadasse. Eesti inimesed armastavad Võru kõvajuustu küll väga, aga kuna meid on siin vähe, siis suurem osa Valio itaaliapärasest juustutoodangust tarbitakse teistes riikides,“ lisas Solovjov. „Küll on meil soov, et kogu toodang valmiks üksnes Eestis.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Praktikas on korduvalt nähtud, et kui tõuseb käibemaks, tõusevad alati ka hinnad, aga käibemaksu langedes hinnad enam alla ei tule, põhjendas Valio Eesti juht Maido Solovjov vastuses Tööstusuudised.ee arvamusliidrite küsitlusele, miks käibemaksu torkida ei tasu.
Piimatootja ja -töötleja Valio Soome käivitas viieaastase piimafarmi pilootprojekti, et testida süsinikneutraalseid piimatootmise tegevusi praktikas. Pilootprojektis osaleb neli Valio piimafarmi Soome eri paigus.
Piimatootja ja -töötleja Valio investeerib ligikaudu 70 miljonit eurot Soomes asuvasse Seinäjoe tootmistehase moderniseerimisse ja uuendamisse.
Kuna Euroopa turg enam ei kasva, siis Valio jaoks muutuvad olulistemaks eksporditurgudeks India, USA ja Kanada, rääkis piimatööstuse Valio Eesti juht Maido Solovjov.
Umbrohtude resistentsuse teemat hakkas
Bayer Baltimaades põhjalikumalt uurima aastal 2017 ning sellest alates on analüüsitud 146 proovi, millest 83 protsendil tuvastati resistentsus. Baltikumis on kõige teravam probleem Leedus, kus on resistentsus tuvastatud juba viiel umbrohul. Kasvamas on see mure Lätis ning Bayeri agronoomid Tõnu Kastepõld ja Madis Kaljura nendivad, et valvel tasub olla ka Eestis.