Munatootja digikanu hallanud partner läheb hingusele: haub aga uus plaan
Saaremaa Mahemunade tootja Tanel Tang oli mõned aastad tagasi raskustes, kuid avastas siis digikanad ja kaasas nendega raha, kuid nüüdseks on digikanade partner pea hingusel, aga Tang haub uut plaani.
Saaremaal mahemune tootev Tanel Tang rahastas oma farmi tegevust digikanadega, kuid nüüd on digikanu hallanud partner läinud hingusele. Foto: Andras Kralla
“Kui sa lased kolmandatel osapooltel midagi teha, siis nendel su vastu huvi ei ole. See ettevõte, kes neid (digikanu – toim) haldab, on põhimõtteliselt hingusel,” sõnas Tang, kes tegi koostööd firmaga Ignium. Ta lisas aga, et pole jätnud teemat unarusse ja on üle aasta otsinud lahendust.
Pealinna tolmu jalgelt pühkinud ja Saaremaal õnnelike kanade paradiisi loonud Tanel Tang on munaärist sammukese kaugemale astunud ja avanud Salme külas vanasse kauplusehoonesse kohviku-pagariäri, kirjutab novembrikuu Sisustaja.
Kui Saaremaal Salmes Eesti kõige kuulsama kanala juurde jõuda, võib üllatuda, kas oled õiges kohas. Pealtnäha paistab, nagu oleks kompleks maha jäetud, võib-olla midagi kergelt hingitseb. Kuid siis keerab autoga platsile mahemuna-ettevõtja Tanel Tang ja hüppab välja, naeratus näol.
Enne uue põllumajandushooaja algust on paslik meenutada, kuidas meie põllumajandusel eelmisel aastal läks. Kui tagasi sügisesse minna, meenuvad pea igale Eesti põllumehele luupainajalikud lõputud vihmased ilmad ning märjale põllule uppunud saak.
Tööjõupuudus põllumajandussektoris ja pidev vajaduste muutumine süvendab lõhet põllumehe ning tarbija vahel, mille tagajärjeks on usaldamatus ja teineteise mittemõistmine. Seetõttu on põllumajandussektoris üha olulisem pöörata teadlikumalt tähelepanu erinevatele aspektidele.